Депутати Миколаївської облради звернуться до Держпотребслужби, щоб та класифікувала відходи з МГЗ

15 июня, 2021 15 :57

Депутатська комісія з питань екології та туризму Миколаївської облради звернеться в управління Держпродспождивслужби щодо визначення класів небезпеки відходів з Миколаївського глиноземного заводу.

Про це йшла мова на черговому засідання комісії у вівторок, 15 червня, передає кореспондент MyCity.

Виконуючий обв’язки начальника управління екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Дмитро Мац повідомив, що раніше визначення класу небезпеки відходів в компетенцію органів санітарно-епідеміологічної служби. Але на сьогоднішній день така установа в державі не функціонує.

Наразі класифікацією відходів на «шкідливі» та «безпечні» займається виключно суб’єкт господарювання.

«На сьогоднішній день наявні шламосховища на МГЗ пройшли державну екологічну експертизу та отримали позитивний висновок», — повідомив Дмитро Мац.

Проте голова комісії Алла Ряжських поцікавилася, чому люди продовжують скаржитися на червоні вулиці у Корабельному районі.

«Значить нам треба розібратися і чітко доповісти громаді, що це безпечно. Нехай люди беруть на підсипку, «Альтком» бере на дороги, як завгодно. Або це небезпечно, значить нехай МГЗ утилізує», — пояснила Алла Ряжських.

Після обговорення тимчасовий керівник управління екології запропонував зробити запит в управління Госпродспоживслужби, щоб отримати роз’яснення щодо визначення класів небезпеки відходів.

Члени комісії одноголосно підтримали таку пропозицію, а Алла Ряжських додала, що потім буде також направлене звернення до Кабміну із проханням визначити методику.

Раніше повідомлялося, що у відходах червоного шламу з МГН виявили ряд небезпечних речовин. Столичні експерти заявили, що вони згубно позначаються як на природному середовищу, так і на здоров’я людини.