Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

«Якщо облрада не допомагатиме, скоро можна буде вішати замок», — Федорова поскаржилася, що лікарні не виділяють кошти

16 июня, 2021 14 :33

Станом на червень 2021 року Національна служба здоров’я України не прописала вимоги до «ковідного пакету» та не уклала з жодним закладом Миколаївської області подібний договір. Крім цього, обласна рада не виділяє кошти на зарплатню медикам обласної інфекційної лікарні, через що доводиться щомісяця знижувати працівникам виплати.

Про це в ході засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я Миколаївської облради повідомила директор КНП «Миколаївський центр лікування інфекційних хвороб» Світлана Федорова, передає MyCity.

«Вже йдеться про 140 ліжок, про 8 бригад, а не 16. Вже середина червня, а «ковідний пакет» й досі не заключений. В який борг на сьогодні лікують пацієнтів, ніхто не знає. Крім цього з’ясувалося, що лише наш медичний заклад відповідає усім вимогам НСЗУ. Усі інші 8 закладів не відповідають навіть трьом чи більше вимогам», — додала головний лікар.

Також Світлана Федорова додала, що наразі це не залежить від облради, це залежить лише від НСЗУ.

Щодо звинувачень на свою адресу в тому, що вона погано виконує обов’язки, Світлана Федорова відповіла, що єдиним зауваженням КРУ було те, що вона в повному обсязі виплачує співробітникам зарплатню.

«Я виплачую заробітну плату співробітникам в тому обсязі, який прописан постановою Кабміну. Це єдине так зване «порушення» з боку КРУ, яке вони знайшли. Я вважаю, що я правильно виплачувала. Згідно постанови КМУ, саме директор визначає об’єм виплат. Все підтверджено наказами. Якщо КРУ або облрада захочуть судитися, то це буде на розсуд суду. Тому мені не зрозуміла на сьогодні заява, що я поганий керівник», — повідомила директорка.

Також вона повідомила, що облрада повинна й надалі підтримувати обласну інфекційну лікарню, адже у минулому році на цей час вже було виділено близько 40 млн. гривень, сьогодні на зарплатню співробітникам ніякі кошти не виділено.

Пакет НСЗУ, навіть якщо він буде заключений, не витягне лікарню.

«По пакету НСЗУ лікарня не зможе існувати, тим більше, що COVID пішов на спад. Найбільш проблемним питанням для лікарні на сьогодні є виплата зарплатні співробітникам в той час, коли в мене скінчаться усі депозити. Минулого року ми дійсно зекономили, є невеличкий депозит, з якого я сьогодні виплачую зарплату, але він скоро закінчиться», — поскаржилася Федорова.

Також лікарка додала, що лікарі, які продовжують працювати із хворими на ковід, на сьогодні не отримують 300% виплат, як це було минулого року. Це сталося через те, що немає підтримки з місцевого бюджету. Через це кожного місяця доводиться знижувати зарплатню співробітникам.

«Я викручуюсь, враховуючи майже по секундам скільки медики знаходяться у «брудні» зоні, але це не правильно. Люди інколи виходять за фізичними потребами, але не покидають територію лікарні, але я змушена не враховувати цей час», — повідомила директор.

За її словами, на місяць лікарні потрібно 5 млн. гривень, враховуючи виплату ковідних коштів, а якщо без них, то 2,8 млн. плюс нарахування на зарплатню близько 200 тис. гривень. На сьогодні стаціонарний пакет без ковіду нараховує 1 млн. гривень,  ковідний пакет знизився до 4 млн. гривень.

«Навіть на мінімалку ковідного пакету не буде вистачати. Мої запаси не безкінцеві, ще якийсь місяць-три і можна буде вішати замок, якщо облрада не буде допомогати», — поскаржилася голова лікарні.

Раніше повідомлялося, що Світлана Федорова вважає, що відкривати ліжко-місця для лікування хворих на коронавірус в районних центрах не потрібно було, адже обласна «інфекційка» могла би приймати більше людей, ніж зараз.

Крім цього, головний лікар КНП «Миколаївський центр лікування інфекційних хвороб» вважає, що лікарню намагаються довести до банкрутства. За словами Федорової, вже із серпня лікарі можуть масово почати звільнятись через відсутність зарплатні.