Депутати облради не підтримали відокремлення відділення Центру нефрології та гемодіалізу та створення окремого КНП

16 июня, 2021 16 :53

В управлінні охорони здоров’я Миколаївської облдержадміністрації виступили проти відділення Центру нефрології та гемодіалізу від Миколаївської обласної лікарні. Причина – лікарня може втратити статус опорної, адже не зможе надавати пацієнтам кваліфіковану допомогу за напрямком «нефрологія»

Про це розповів замначальника управління Олег Бабин на засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, засідання якої відбулося у середу, 16 червня.

За його словами, обласна лікарня була визначена опорною, а згідно з постановами Кабміну і Міністерства охорони здоров’я, багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування зобов’язана надавати допомогу за спеціалізацією «нефрологія».

Якщо лікарню позбавити центру нефрології, то вона може втратити статус опорної.

«Виділення центру в окреме комунальне некомерційне підприємство позбавить обласну клінічну лікарню можливості надавати пацієнтам медичну допомогу в стаціонарних умовах з лікарської спеціальності «нефрологія» і, як наслідок, потягне за собою скасування статусу опорної лікарні як багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування другого рівня. Через це ми вважаємо пропозицію завідуючої центром нефрології та гемодіалізу про відділення центру в окреме КНП недоцільним. Разом з тим керівництво не бачить ніяких перешкод для створення КНП «Центр нефрології та гемодіалізу» без використання майна спільної власності територіальних громад, — заявив Олег Бабин.

Крім цього, завідуюча центром нефрології та гемодіалізу Тетяна Костиненко заявила, що кошти, які були виділені НСЗУ в рамках «діалізного пакету», головний лікар Петро Римар використовує не за призначенням, а на інші потреби лікарні.

Такі дії перешкоджають розвитку Центру нефрології, але конфлікту із головним лікарем немає.

« Ні в якому разі у нас немає особистого конфлікту з Петром Івановичем. Проблема в тому, що це відділення, наш центр не може розвиватися. До нас приходили інвестори, які могли б зробити ремонт, ми тоді вже чули, що в Європі починається ковід. Крім цього, ми бачили навантаження на нефрологічне відділення і могли б відокремити діалізне відділення на 12 діалізних місць. Петро Іванович не дав нам це зробити. А могли б це зробити безкоштовно і швидко», — поскаржилася завідуюча центром нефрології та гемодіалізу.

Тетяна Костиненко заявила, що Центр не може далі розвиватися, бо за «діалізні» кошти центр нефрології утримує обласну лікарню. Також вона навела приклад Баштанської лікарні, де працює лише лікар-нефролог, який надає консультації. При цьому лікарня залишається опорною.

За рік, з травня 2020 по травень 2021 року від НСЗУ до лікарні надійшло 56,7 млн. гривень «діалізних» коштів, з яких залишилося на зарплату, премії, медикаменті та розхідні матеріали 20 млн. 184 тис. гривень. Проте і ці кошти не були витрачені на розвиток відділення.

Після тривалої дискусії депутати все ж таки не підтримали створення окремого КМП «Центру нефрології та гемодіалізу» на базі відповідного відділення обласної лікарні. Член комісії Світлана Федорова запропонувала більш детально вивчити витрати лікарні та її фінансовий план.

Раніше повідомлялося, що у березні лікарі Центру нефрології та діалізу КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» провели мітинг та вимагали відділити їхнє відділення від лікарні, створивши окреме КНП.

Згодом за цей мітинг лікарів позбавили премії.