Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Африці знайшли один із найбільших алмазів в історії: його вага понд 1 тис. карат

17 июня, 2021 22 :23

У Ботсвані показали алмаз, який вважають третім за величиною у світі. Його вага — 1 098 каратів.

Про це повідомляє ВВС-Україна.

Алмаз продемонстрували президенту Моквітсі Матсісі через два тижні після того, як його знайшла видобувна компанія Debswana. Дорогоцінний камінь ще має отримати свою назву.

Величезний коштовний камінь лише трохи легший від другого в світі найбільшого алмазу, знайденого в 2015 році у тій же Ботсвані — Леседі ла Рона вагою 1 109 каратів.

А найбільшим алмазом, який коли-небудь знаходили, є «Кулліан» або «Зірка Африки» вагою 3 106 каратів. Його знайшли ще у 1905 році у Південній Африці.

Ботсвана є найбільшим виробником алмазів у Африці.

«Це найбільший алмаз, який виявила компанія Debswana за свою понад 50-річну історію. За нашими попередніми оцінками, це може бути третій найбільший дорогоцінний камінь у світі», — заявила виконувачка обов’язків директорки компанії Лінетт Армстронг.

Фірма Debswana є спільним підприємством уряду Ботсвани та найбільшої у світі алмазодобувної компанії De Beers.

Міністр корисних копалин Ботсвани Лефоко Моагі заявив, що знахідка сталася як ніколи вчасно, адже продажі алмазів і діамантів дуже впали минулого року через пандемію.

За словами Лінетт Армстронг, компанія ще вирішує, як саме будуть продавати «рідкісний та надзвичайний камінь» — через мережу De Beers чи через фірму, яка належить державі.