Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Миколаївська облрада закликала ОДА розірвати контракт із директором аеропорту Барною: один із депутатів назвав його «словоболом»

17 июня, 2021 13 :42

Депутати Миколаївської обласної ради більшістю голосів ухвалили рішення, яким закликають облдержадміністрацію звільнити гендиректора «Миколаївського міжнародного аеропорту» Федора Барну. Також депутати вважають його роботу незадовільною і просять визнати це ОДА.

Відповідне рішення ухвалили на сесії у четвер, 17 червня, повідомляє кореспондент MyCity.

Зазначимо, що перед засіданням у повістці дня був пункт про звіт Барни, проте депутат від «ОПЗЖ» Вадим Олабін запропонував замінити його на пункт про вимогу звільнити Барну.

Під час свого виступу Олабін назвав Барну «словоболом».

«На слуху в наших виборців такі скандальні питання, що стосуються закупки деайсера, коли ціле журналістське розслідування нічим не закінчилось. Я нагадаю присутнім, що Федір Петрович (Барна – прим. кор.) особисто поїхав до Німеччини, зв’язався з відповідними людьми, купив за певну суму деайсер за одну ціну, а через ряд фірм «пропустив» усе це, і аеропорт заплатив гроші абсолютно іншого об’єму. […] На момент призначення Барна не відповідав кваліфікаційними вимогам, адже керівником можна було призначати людину, яка має досвід роботи на керівних посадах в аеропорті не менше трьох років. Барна не відповідав цим вимогам, але продавили, переламали, призначили», — заявив Олабін.

Зі свого боку, колега Олабіна з «ОПЗЖ» Денис Андреєв вважає, що подіне рішення сесії може привести до судових позовів, які облрада, як власник аеропорту, програє. Андреєв закликав надати Барні право прозвітувати про свою роботу, а вже після цього вирішувати.

Депутат від «Нашого краю» Юрій Кормишкін запропонував тимчасово відсторонити Барну до вирішення питання. Подібну ідею запропонував депутат Олег Солтис, додавши, що на момент відсторонення необхідно провести фінансову перевірку підприємства.

Також депутати звернулись за порадою до юридичного департаменту облради. Юристи зазначили, що пропозиція Олабіна не суперечить законодавству, адже депутати не звільняють Барну, а закликають це зробити ОДА, яка й підписувала контракт із ним.

Що стосується тимчасового відсторонення, то зробити це не можна.

 «Для цього є певні підстави, які мають бути. Наприклад, знаходження на роботі в нетверезому стані, тому й відсторонення, і такі конкретні випадки. Зараз у нас таких фактів немає, тому відсторонення на даний час неможливе», — сказали юристи обласної ради.

У результаті, рішення про визнання роботи Федора Барни на посаді гендиректора аеропорту незадовільною й рекомендація ОДА звільнити його, набрало 43 голоси «за», чого було достатньо.

Пізніше депутати окремо намагались проголосувати питання про тимчасове відсторонення Барни, але ця пропозиція не набрала необхідної кількості голосів.

Нагадаємо, кілька днів тому сам Барна заявляв, що депутатів не цікавить робота аеропорту, вони просто постійно вимагають звіту особисто від нього.

Також додамо, що в аеропорт досі не може взяти на власний баланс бувшу у вжитку техніку, яку їм безкоштовно погодився передати аеропорт «Бориспіль». мова йде про 83 одиниці не нової техніки, яка раніше використовувалась аеропортом «Бориспіль». Розмови про її передачу йдуть ще з минулого року.

Нещодавно навіть народний депутат Ігор Негулевський направив листа до міністра розвитку економіки, розвитку торгівлі й сільського господарства Ігора Петрашко. Депутат просить пришвидшити процес передачі техніки.