Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Депутати облради хочуть звернутися до уряду із проханням зменшити кількість ОТГ на Миколаївщині

20 июня, 2021 15 :10

Депутатка облради від фракції ОПЗЖ Тетяна Демченко запропонувала з’ясувати фінансову спроможність територіальних громад Миколаївської області. Адже не усі ОТГ мають можливість виконувати бюджет.

Про це повідомляє кореспондент MyCity.

Тетяна Демченко підкреслила, що не усі ОТГ на сьогоднішній день є фінансово спроможними.

«Вважаю за необхідне уважно розібратися у ситуації. Який рівень зарплат встановлено в цих ОТГ, який рівень преміальних, ка ситуація за штатними розписами, які, я вважаю, завищені і доволі серйозно роздуті», — запропонувала депутат.

Також вона повідомила, що до кінця літа,  в кращому випадку – до кінця року Миколаївська облрада може зіткнутися із проблемою закриття ряду шкіл та дошкільних закладів освіти, через нестачу коштів на їх утримання в ОТГ.

Тетяна Демченко запропонувала керівництву ОДА проаналізувати фінансову спроможність громад та узяти на жорсткий контроль питання закриття шкіл, садочків, лікарень тощо. Також депутатка вважає за необхідне оприлюднити рівень зарплат та преміальних керівників об’єднаних територіальних громад.

«Да, є успішні ОТГ, ті що розвиваються, але є й інші», — резюмувала Демченко.

Колеги не підтримали її пропозицію та віддали лише 29 голосів «за».

У свою чергу депутат облради від фракції «Наш край» Юрій Кормишкін запропонував спочатку розглянути питання колеги на профільних комісіях, а вже потім звернутися до ОДА із обґрунтованим рішенням.

«Протягом останніх двох років бізнесмени та підприємці зверталися до облради та намагалися зробити собі «уездные губернии» і бути там господарями. Ці всі громади були створені під когось, деякі. Наша партія пропонувала зробити один район-одну громаду. І вона буде доцільною, спроможною і не буде штату. Але нас не послухали і протягом чотирьох років ми формували різні ОТГ».

Депутат навів у приклад Горохівську ОТГ, яка на сьогодні виконала лише 52% бюджету на 2021 рік, та є фінансово не спроможною.

Юрій Кормишкін запропонував розглянути фінансові документи ОТГ та із цими даними звернутися до Кабміну та Верховної Ради із пропозицією на наступний рік укрупнити ці громади.

А депутат Іван Кухта додав, що голова облради Анна Замазєєва може зробити виїзні засідання облради, щоб повністю перевірити ОТГ.

Депутати облради 44 голосами «за» підтримали таку пропозицію.

Раніше повідомлялося, що Миколаївська обласна прокуратура через суд зобов’язала Баштанську ОТГ створити службу у справах дітей.