Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Миколаєві почали гинути кроновані дерева: активісти вимагають заборонити «варварську обрізку»

17 июня, 2021 19 :50

Дерева, які обрізали методом кронування  працівники КП ММР «Миколаївелектротранс» починають гинути.

Про це повідомила активістка ГО «Місто Сонця» Наталя Ришкова у соцмережі Facebook.

«Дерева по вул. Андреєва-Палагнюка вже почали гинути після варварської обрізки, зробленої в квітні балансоутримувачем КП ММР «Миколаївелектротранс» за наказом директора Євтушенко без жодної підстави…. Більше не буде там затінку в літню спеку», — написала вона.

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу провела перевірку та не вбачає в методі «кронування» злочинних дій. Навпаки у відповіді, яка надійшла на адресу активістки, ця процедура названа «омолоджувальною обрізкою».

«Під час догляду за деревами застосовують три види обрізки дерев: формувальне, санітарне і омолоджувальне. Помірне та слабке омолодження передбачає обрізання частини крони. а сильне — зріз крони до основи скелетних гілок. Здійснювати омолодження можна шляхом спилення стовбурів дерев до самого пенька», — йдеться у відповіді екоінспекції.

Нагадаємо, що заслужений природоохоронець України,  завідувач наукового відділу Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Олег Деркач заявив, що технології кронування дерев( так званого «топінгу», коли обрізається значна частина стовбура) є надуманою та лише нівичить зелені насадження. 

Активісти склали петицію на сайті Миколаївської міської ради зі зверненням, щодо мораторію на обрізку дерев (крім аварійної та за участю громадськості) поки міська влада не проведе інвентаризацію дерев на вулицях, не розробить програму з озеленення, чіткі правила по догляду за деревами та не створить комунальну установу, як в інших містах
Підписати петицію можна за посиланням: http://petition.mkrada.gov.ua/petition/?pid=662

Нагадаємо, що в Миколаєві випадки кронування, варварської обрізки дерев фіксуються регулярно.  

Іноді знищують навіть здорові дерева.