Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Активісти опублікували відео, як червоний шлам з МГЗ потрапляє в лиман та забруднює все узбережжя

18 июня, 2021 14 :05

Миколаївський активіст організації «Бузький гард» Ілля Зелінський опублікував відео екологічного забруднення поблизу селища Галицинове. На кадрах видко, як червоний шлам з шламосховища Миколаївського глиноземного заводу вкрив все узбережжя  та потрапляє з ґрунтом та дощами до лиману.

«Про ситуацію нам повідомили місцеві і вже зранку ми були на місці. Ситуація не нова і це ще гірше, адже рівень зашламованості дуже великий, шлам довгий час в лимані, вода виштовхує його на берег, ви можете побачити по кольору піску, борти шламосховища також осипаються, втім зауважень по умовам експлуатації ніхто з держорганів ще не висуває, калюжі розмиті дощем також свідчення рівня зашламованості», — повідомив Зелінський.

Виявляється що МНС можуть виїхати лише на виклик Екоінспекції, тому сьогодні ми їх так і не дочекались, — зазначив активіст.

Нагадаємо, що в червоному шламі МГЗ знайли цілу низку небезпечних речовин.

Київський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України провів експертизу зразків відходів з МГЗ і виявив там миш’як, кадмій, ртуть, свинець та інші отруйні речовини.

«Підприємство російського олігарха Олега Дерипаски порушує Бухарестську конвенцію і ми будемо звертатись до країн підписантів з метою відреагувати на цю ситуацію», — повідомив Володимир Зелінський.

Зазначимо також, що Державна екоінспекція відібрала проби води та грунту біля акваторії, що межує з шламосховищем МГЗ та відправила їх на експертизу.

Раніше повідомлялося, що миколаївські активісти занепокоєні можливим розширенням шламосховища МГЗ. Вони вважають, що це може призвести до екологічної катастрофи.