Захворюваність і смертність перевищать попередні показники: науковці прогнозують поширення коронавірусу «Дельта» в Україні

18 июня, 2021 12 :35

НАН України прогнозує ймовірність поширення в країні коронавірусу типу «Дельта». Зважаючи на міграційні потоки, вчені зазначають, що нова хвиля поширення COVID-19 почнеться зі східних регіонів України ще до осені.

Про це йдеться у повідомленні НАН України.

Прогнозується, що захворюваність може суттєво перевищити попередні показники. Вперше цей штам було зафіксовано в Індії. Наразі він циркулює в 74 країнах світу.

За даними брифінгу Public Health England від 11 червня 2021 року про цей штам відомо, що він у 1,6 раза заразніший, ніж штам «Альфа» (вперше знайдений у Великій Британії), у 2,26 раза частіше призводить до шпиталізації та у 1,45 раза частіше – до реанімації. Водночас, наголошується, що ефект від вакцин здебільшого зберігається.

Стурбованість пов’язана насамперед із тим, що цей штам дуже поширився у РФ, і частка, що на нього припадає, за наявною (не надто великою) вибіркою, згідно з даними бази секвенувань GISAID, оцінюється у чверть від усієї захворюваності у РФ.

З огляду на великі обсяги міграції з РФ, можна очікувати, що нова хвиля поширення COVID-19 може початися зі Сходу України. Час її настання істотно залежить від частки штаму «Дельта» в Україні, яка наразі невідома. При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені.

Варто також врахувати, що, з огляду на характеристики штаму «Дельта», нова хвиля може виявитися вищою від попередніх, особливо у вираженні навантаження на лікарні. Зважаючи на ситуацію з поширенням штаму «Дельта» у світі, важливим видається проведення досліджень на наявність антитіл у населення та секвенування розповсюджених в Україні штамів.