Учені відкрили новий вид гігантського носорога, який був вищим за жирафа. Тварина жила приблизно 26,5 млн років тому

19 июня, 2021 22 :26

Науковці відкрили новий вид гігантського носорога, який жив здебільшого на територіях сучасних Монголії, Казахстану, Пакистану та Китаю. Тварину вважають найбільшим наземним ссавцем, який коли-небудь існував на планеті.

Відповідне дослідження опублікували у Communications Biology, пише Громадське.

Китайські дослідники у 2015 році виявили скам’янілості у провінції Ганьсу. Науковці знайшли майже повністю збережений череп і нижню щелепу, а також кістки носа тощо.

Знайдені рештки належали гігантському носорогові; після детальнішого дослідження науковці з’ясували, що перед ними новий вид, який відрізняється від уже відомих гігантських носорогів. Його назвали Paraceratherium linxiaense.

Він жив приблизно 26,5 мільйона років тому й важив 21 тонну — як чотири великих африканських слони. Так, учені заявили, що Paraceratherium linxiaense — найбільші наземні ссавці, які коли-небудь жили на Землі.

Істота виростала до 7 метрів, аби мати змогу харчуватися листям із дерев, що робить тварину вищою за жирафу (її висота сягає приблизно 6 метрів). Тварина мала довгу та гнучку шию, а на її носі не було рогів.

Paraceratherium linxiaense був тісно пов’язаний з іншими носорогами, які жили у Пакистані. На думку вчених, ці тварини, ймовірно, кочували Центральною Азією.

Як пише NBC, більшість гігантських ссавців, зокрема й носорогів, вимерли, коли клімат на планеті став сухішим. Адже це призвело до загибелі лісів, листям і плодами яких харчувалися тварини.