Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Учені відкрили новий вид гігантського носорога, який був вищим за жирафа. Тварина жила приблизно 26,5 млн років тому

19 июня, 2021 22 :26

Науковці відкрили новий вид гігантського носорога, який жив здебільшого на територіях сучасних Монголії, Казахстану, Пакистану та Китаю. Тварину вважають найбільшим наземним ссавцем, який коли-небудь існував на планеті.

Відповідне дослідження опублікували у Communications Biology, пише Громадське.

Китайські дослідники у 2015 році виявили скам’янілості у провінції Ганьсу. Науковці знайшли майже повністю збережений череп і нижню щелепу, а також кістки носа тощо.

Знайдені рештки належали гігантському носорогові; після детальнішого дослідження науковці з’ясували, що перед ними новий вид, який відрізняється від уже відомих гігантських носорогів. Його назвали Paraceratherium linxiaense.

Він жив приблизно 26,5 мільйона років тому й важив 21 тонну — як чотири великих африканських слони. Так, учені заявили, що Paraceratherium linxiaense — найбільші наземні ссавці, які коли-небудь жили на Землі.

Істота виростала до 7 метрів, аби мати змогу харчуватися листям із дерев, що робить тварину вищою за жирафу (її висота сягає приблизно 6 метрів). Тварина мала довгу та гнучку шию, а на її носі не було рогів.

Paraceratherium linxiaense був тісно пов’язаний з іншими носорогами, які жили у Пакистані. На думку вчених, ці тварини, ймовірно, кочували Центральною Азією.

Як пише NBC, більшість гігантських ссавців, зокрема й носорогів, вимерли, коли клімат на планеті став сухішим. Адже це призвело до загибелі лісів, листям і плодами яких харчувалися тварини.