Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Сьогодні православні українці відзначають свято Трійці: історія виникнення й традиції святкування

20 июня, 2021 10 :50

Дата одного з головних християнських свят — Дня Святої Трійці — залежить від Великодня і припадає на 50-й день після Світлого Воскресіння Христового. В 2021 році Трійця відзначається в неділю, 20 червня.

Історія свята Трійця

У Євангелії йдеться, що на 50-й день після Воскресіння на апостолів зійшов Святий Дух у вигляді язиків полум’я, і вони заговорили різними мовами, щоб проповідувати християнство всім народам світу. Цією подією відкрилася світові уся повнота Трійці, і люди побачили три іпостасі Єдиного Бога: Отця, Сина та Святого Духа. У той же день євреї також відзначали велике старозавітне свято П’ятидесятниці, встановлене в пам’ять про дарування єврейському народу Закону на горі Синай.

Апостоли вийшли до них і почали розповідати їм про воскреслого Христа.

 «Покайтеся і хрестіться в ім’я Ісуса Христа на прощення ваших гріхів, тоді і ви отримаєте дар Святого Духа», — оголосив Петро.

У День Зіслання Святого Духа прийняли хрещення близько трьох тисяч осіб — так народилася християнська церква. Перший храм створили в тому ж будинку на горі Сіон — сьогодні це Успенський храм Гробу Господнього в Єрусалимі.

Традиції свята

Напередодні Трійці в храмах проводяться цілонічні чування. Субота перед святом є поминальною: люди ставлять свічки за упокій душі померлих родичів.

У саме свято в храмах освячують трави і гілочки дерев, які в якості оберега зберігають цілий рік. Господині до Трійці наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.

До свята печуть пироги, готують м’ясні та рибні закуски. У деяких регіонах у цей день фарбують яйця в зелений колір. Тиждень, який йде після Трійці, називається Зеленою, адже вважається, що в ці дні Бог створив Землю і покрив її зеленню.

Що не можна робити на Трійцю

  • Заборонена будь-яка фізична робота, особливо на землі (орати, копати, сіяти і садити)
  • Не можна стригтися, плести, в’язати, вишивати
  • Наші предки уникали купань в річках і озерах в цей день — вважалося, що русалка може вийти на сушу і забрати на дно
  • Поганою прикметою вважається гуляти весілля на 50-й день після Великодня, але добре свататися
  • За старих часів вірили, що на Трійцю приходять міфічні істоти — мавки і русалки, тому небажано одному йти в ліс або в поле

Крім того, як і в будь-яке інше християнське свято, необхідно уникати негативних емоцій і злих думок. Не можна сваритися, конфліктувати, пред’являти претензії, заздрити і ображатися.

Окремо варто додати, що Трійця в Україні — це державне свято, тому 21 червня буде вихідним.

Джерело: Апостроф