Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Рада до кінця сесії розгляне в першому читанні законопроєкти щодо олігархів: Разумков

20 июня, 2021 15 :38

Верховна Рада України до кінця поточної сесії розгляне в першому читанні Проект Закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаний із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (№5599) та альтернативні законопроекти (№ 5599-1, 5599-2, 5599-3).

Про це пише офіційний сайт Парламенту.

«На наступному пленарному тижні або через тиждень, залежно від того, коли він буде підготовлений комітетом до розгляду, ми зможемо побачити законопроект в залі», — сказав він.

За словами Разумкова, такий закон допоможе унормувати публічні відносини між чиновниками і представниками великого бізнесу.

Він відзначив, що підтримує ідею декларування чиновниками своїх зустрічей із представниками великого бізнесу. Разом із тим Голова Парламенту переконаний, що формувати реєстр олігархів має не РНБО, а спеціальний державний орган.

«Закон прописаний на 10 років. Сьогодні ми маємо одного Президента і розуміємо, як він буде діяти. Але після його каденції потрібно мати запобіжники, які не дозволять використовувати цей механізм не на користь держави», — сказав Дмитро Разумков.

Водночас він підкреслив необхідність створення в Україні законодавства про лобіювання.

«Мені здається, що повинен бути закон про лобіювання. Не в тому негативному розумінні, яке є зараз в суспільстві. А в тому варіанті, який ми можемо бачити в США, в Європі, де лобісти відстоюють інтереси бізнесу, не порушуючи закон, вони декларують свої статки, свої контакти. Це допоможе вивести в публічну площину те негативне, що поки присутнє в українській політиці», — пояснив Голова Верховної Ради.

Він також додав, що підготовка відповідної законодавчої ініціативи є питанням недалекої перспективи.

«Ми будемо займатися цим законопроектом. І незабаром він з’явиться в стінах Верховної Ради України», — зазначив Разумков.