Миколаївці заборгували «Миколаївоблтеплоенерго» 9,4 млн гривен: судом стягнуто 2,4 млн гривень

23 июня, 2021 10 :50

За 5 місяців 2021 року ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» направило до суду понад 600 позовів стосовно споживачів, які заборгували підприємству 9,4 млн. гривень.

Про це повідомила пресслужба облтеплоенерго.

Крім цього, співробітники ОКП «Миколаївоблтеплоенерго провели комплекс заходів, направлених на зниження заборгованості населення, а саме:

  • щоденне інформування про заборгованість споживачів за їх контактними телефонами співробітниками відділу по роботі із заборгованістю, а також в автоматичному режимі спеціальним програмним комплексом.
  • за адресами мешкання боржників рознесено більше ніж 117 тис. повідомлень про необхідність сплати боргу (досудових вимог)
  • направлено до суду більше ніж 600 позовних заяв на суму 9 млн. 421 тис. грн стосовно тих боржників, які ігнорували дзвінки та досудові вимоги ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»;
  • судовими органами винесено 357 рішень про стягнення заборгованості, та вже стягнуто з боржників в порядку взаємодії с Державною виконавчою службою більше ніж 2 млн 411 тис. грн.
  • заарештовано, проведено опис та вилучення 2-х автомобілів, які належали боржникам.

«Споживачам необхідно пам’ятати, що ігнорування повідомлень та несплата суми заборгованості, змушує ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» звертатись до суду щодо боржників, але вже з урахуванням додаткових нарахувань (інфляції та 3 % річних) та судових витрат, що значно збільшує розмір заборгованості та подальших негативних наслідків, а саме: блокування усіх рахунків (пенсій, зарплат, соц.виплат та ін.), опису арешту та подальшої примусової реалізації майна, тимчасове обмеження у праві виїзду боржника за кордон», — коментують у відділі по роботі із заборгованістю ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Також зазначається, що віднедавна, відповідно до змін у діючому законодавстві, почала працювати система автоматичного арешту коштів та списання суми заборгованості Державною виконавчою службою з рахунків боржників відкритих у будь-яких з 62 банківських установах України.

Раніше повідомлялося, що миколаївець сплатив 14,4 тис. грн боргу за тепло лише після арешту його автомобіля.

Крім цього, спеціалісти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» вилучили у миколаївця авто через борг за послуги з теплопостачання на суму понад 20 тис. гривень.