Через 27,5 млн років в світі відбудуться глобальні катаклізми: можливе масове вимирання та зміни рівня моря

23 июня, 2021 23 :05

Американські геологи підрахували, що кожні 27,5 мільйона років на Землі відбуваються глобальні катаклізми, які можна порівняти з вимиранням динозаврів. Про дослідження повідомив портал Science Alert.

Новий аналіз давніх геологічних подій показав, що на планеті спостерігається повільне, але стійке зростання геологічної активності і, приблизно, кожні 27,5 мільйона років відбуваються масові вимирання, рухи літосферних плит і зміни рівня моря.

Як зазначив провідний автор дослідження, геолог з Нью-Йоркського університету Майкл Рампіно, багато фахівців вважають, що «геологічні події випадкові у часі», проте отримані дані спростовують цю теорію.

Команда під керівництвом Рампіно провела аналіз 89 добре вивчених важливих геологічних подій за останні 260 мільйонів років і представила їх у вигляді графіка.

На ньому видно, що події, які змінюють світ, згрупувалися разом у десяти різних часових точках.

«Наші результати показують, що глобальні геологічні події, як правило, корелюють і, здається, відбуваються в імпульсному режимі з основним циклом, приблизно, в 27,5 мільйона років», — вказав учений.

Останній кластер катаклізмів стався, приблизно, сім мільйонів років тому, що дозволяє спрогнозувати наступний імпульс великої геологічної активності через 20 мільйонів років.

Якщо розглядати інші подібні дослідження, то циклічність ключових подій на Землі становить 26-30 мільйонів років. При цьому вчені поки що не знають, що є причиною такого геологічного «серцебиття».

Як припустила команда Рампіно, імпульси тектонічної активності і зміни клімату можуть бути результатом геофізичних процесів, пов’язаних з динамікою літосферних плит і мантійних шлейфів, а також можуть визначатися астрономічними циклами, пов’язаними з рухом Землі в Сонячній системі і галактиці.