«Дощі для нас це загроза», — в «Миколаївводоканалі» повідомляють про масові провали на каналізаційних мережах

24 июня, 2021 12 :15

В «Миколаївводоканалі» повідомляють, що тривалі зливи в Миколаєві завдали непоправних збитків комунцікаціям підприємствам.

Про це повідомив директор «Миколаївводоканал» Борис Дуденко на сторінці підприємства в Facebook.

«З роками роботи на водоканалі змінюється ставлення до багатьох явищ, і природних в тому числі. Дощі для нас це загроза. Дощова погода, яка трималась декілька тижнів та аномальна кількість опадів для наших мереж була як бомба сповільненої дії і зараз ми бачим «вибух», — розповів Дуденко.

Відтак через дощі в Миколаєві зафіксовані масові провали, руйнування каналізаційних мереж і колекторів. Станом на 21 червня виявлено 21 провалля. Замінено 10 метрів труби діаметром 400 мм та 5 метрів діаметром 800 мм. В роботі каналізаційної мережі 16 адрес з проваллями

«Протяжність мереж водопроводу майже 1200 кілометрів, каналізації майже 900. Більша частина прокладена у 60-70 роки минуло століття і вичерпала свій ресурс. Замінити все одночасно просто неможливо. Хочу зауважити, що окрім мереж під землею ми маємо насосні станції водопроводу та каналізації, будівлі очисних споруд, які також потребують ремонту та модернізації. Що ми бачимо зараз, внаслідок сильних злив бетонні колектори, які пошкоджені газовою корозією почали руйнуватись. Провалля на каналізаційних мережах раптові та небезпечні, можуть спричинити руйнування будівель, затоплення стічними водами, забруднення навколишнього середовища», — інформує директор комунального підприємства.

Нагадаємо, що у Миколаєві через зливи пошкоджено 400 метрів бетонного колектора: у водоканала немає коштів на ремонт.

Нагадаємо, що у 2020 році Держпродспоживслужба не проводила перевірок якості води на комунальному підприємстві «Миколаївводоканал» через пандемію коронавірусу. Цього року в планах така перевірка не стоїть.

Через сильну зливу у Миколаєві в районі Дормашини знову затопило дорогу. Комунальні працівники діставали зі зливостоків клейонку, ганчірки, палки, пляшки, пакети, будівельне та інше сміття.