«Керівництво міста не зацікавлене»: МФК «Миколаїв» переходить до другої ліги ПФЛ України

24 июня, 2021 16 :11

Через відсутність фінансування МФК «Миколаїв буде вимушений понизитись в класі. Сезон 2021-2022 футбольний клуб, незважаючи на високе 4 місце в турнірній таблиці, перейде з першої до другої ліги ПФЛ України.

Про це йдеться в офіційному зверненні футбольного клубу опублікованому на сторінці клубу. 

«Керівництво міста не виявляє зацікавленості в існуванні у Миколаєві футболу взагалі й футбольного клубу зокрема. Останніми роками місто фактично фінансувало клуб не більш ніж на 25-30 відсотків від потреби. Решту був вимушений компенсувати голова наглядової ради клубу Сергій Кантор коштом акціонерного товариства «Завод «Екватор» та його партнерів. Зважаючи на зменшення фінансових можливостей підприємства внаслідок спаду економічної активності в Україні, завод надалі не має можливості фінансувати не профільні для нього програми», — йдеться у повідомленні.

На утримання клубу цього сезону виділені кошти, яких вистачило лише на перше півріччя. Кошти на участь команду у сезоні 2021-2022 взагалі відсутні, — йдеться надалі. Також у зверненні зазначається, що спортивний клуб навіть змушений платити «Центральному міському стадіону» за право тренуватись на ньому.

«Навіть в успішному для себе й усіх миколаївських вболівальників сезоні МФК «Миколаїв» вимушений платити комунальній установі «Центральний міський стадіон» значні кошти за експлуатацію спортивної інфраструктури, яка належить громаді.  Керівництво стадіону робить усе для того, щоб «допомогти» клубу користуватись спорудами та інвентарем стадіону. І це не кажучи про те, що саме зусиллями клубу, після п’ятдесяти років експлуатації, почато масштабну реконструкцію стадіону. За цей час двічі за кошти клубу було врятовано футбольні газони від повного знищення внаслідок їх засихання. Парадокс, але освітлення стадіону «вмикається» лише за письмовим погодженням міського голови. Навесні 2021 року, перед найважливішими зустрічами з лідерами турніру, клуб змушений був тижнями тренуватись в «лісочку» у Варварівці та на «пісочку» біля Намиву. Враховуючи вищенаведене, за відсутності необхідної фінансової допомоги з боку керівництва міста, МФК «Миколаїв» прийняв єдине можливе в цих умовах рішення – у сезоні 2021-2022 перейти з першої до другої ліги ПФЛ України».

Це непросте рішення дозволить зберегти професійний футбол у місті Миколаєві, залишити можливість молодим миколаївським футболістам підвищувати свою спортивну майстерність у змаганнях Професійної футбольної ліги України, забезпечити функціонування клубної дитячо-юнацької спортивної школи, — сподіваються у футбольному клубі.

Тим не менше керівництво клубу закликало вболівальників та міську владу Миколаєва не залишати футбольний клуб без підтримки.

«Варто пам’ятати, футбол – це, окрім усього, ще й політика. Далекоглядні керівники використовують цю гру, як інструмент виховання патріотизму, як засіб підвищення статусу міста в конкурентному середовищі, що забезпечує його інвестиційну привабливість. При цьому, необхідно розуміти, що розвиток футболу — це не вирощування однорічних рослин: навесні посіяв – восени зібрав. Цей процес більш нагадує вирощування саду, коли потрібні роки для того, щоб отримати бажаний результат. На жаль, в Миколаєві такого розуміння поки що бракує».

Нагадаємо, що раніше MyCity писав, що футбольний клуб відчуває недостачу фінансування.