Миколаїв може втратити 70 мільйонів гривень через рішення держави забрати 5% акцизу на тютюн, — Сєнкевич

25 июня, 2021 13 :18

У травні цього року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України, який передбачає вилучення з бюджетів громад 5 % роздрібного акцизу на тютюн, 24 червня цю ініціативу також підтримав комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. Через це, наприклад, Миколаїв може втратити 70 мільйонів гривень надходжень до бюджету.

Про це у своїй заяві, опублікованій на його фейбук-сторінці, сказав мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Як говорить міський голова, через коронавірус міста України дуже сильно втратили ресурсів – грошей. А замість того, щоб допомагати містам, центральна влада навпаки забирає кошти.

«Натомість, сьогодні в Уряді з’являються ініціативи, через які громади втратять мільйони гривень. Зокрема, йдеться про роздрібний акциз на тютюн. У травні цього року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону України, який передбачає вилучення з бюджетів громад 5 % роздрібного акцизу на тютюн. Згідно з цією ініціативою, ці кошти мають надходити спочатку в державний бюджет, і лише потім їх будуть перерозподіляти до бюджетів громад», — сказав мер.

Якщо рахувати в миколаївських реаліях, то 5% — це 70 мільйонів гривень.

«5% — це скільки? Поясню на прикладі Миколаєва. Щороку бюджет міста з роздрібного акцизу на тютюн отримує близько 70 мільйонів гривень. Для бюджету всієї країни — це копійки, але для місцевої громади — кошти, які ми можемо спрямувати на лікарні, школи, комунальний транспорт чи дороги», — додав Сєнкевич.

Резюмуючи, мер закликав народних депутатів не підтримувати згаданий законопроект.