У броколі, завезених із Польщі, знайшли залишки пестицідив

25 июня, 2021 19 :12

До Держпродсложивслужбі Миколаївської області надійшло повідомлення системи RASFF № 2021.2799 поро те, що у броколі було виявлено залишки гербіциду флуазифоп – п.

Про це повідомляє пресслужба установи.

Флуазифоп-П-бутил —  це системний пестицид жовтого кольору, який не має запаху і розчиняється у воді. Його використовують для обприскування цукрових буряків, сої, бавовнику, ріпаку, картоплі, овочевих культур, цитрусових і виноградної лози. Він ефективно пригнічує розвиток і зростання бур’янів. Слід зазначити, що він дуже небезпечний для людини (2 клас небезпеки).

Так, залишки гербіциду флуазифоп – п (0,052 mg/kg – ppm) були виявлені в броколі, що експортувались з Республіки Польща (виробник, вантажовідправник: Polski Ogrod Sp. z o. o.) до України (отримувач: ТОВ «Торгівельний Дім «Асканія», м. Київ, пров. Новопечерський, 5, 01042).

Згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі – Закон) оператори ринку зобов’язані вилучати та відкликати у встановлених законом випадках харчові продукти, які перебувають в обігу, якщо встановлено, що ці продукти можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

У разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу, громадян просять негайно інформувати  Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: просп. Центральний, 288, м. Миколаїв, 54003, т/факс 24-00-23 та e-mail: [email protected][email protected] .

Раніше повідомлялося, що в кафе «Кармен» у Вознесенську четверо людей отруїлися під час сімейного свята. У м’ясі з закладу виявили стафілокок, а в рибі – сальмонелу.