Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

На Первомайщині чоловік орендував землю під пасовища, а насправді вирощував кукурудзу: суд відкрив справу

25 июня, 2021 17 :46

Первомайська окружна прокуратура встановила, що на Миколаївщині 73 га землі використовуються не за призначенням. З орендарем хочуть достроково розірвати договори оренди.

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

Відомо, що головним управлінням Держземагентства в Миколаївській області у 2014 році було передано громадянину в оренду дві земельні ділянки загальною площею 73 га на території Врадіївської селищної ради для сінокосіння та випасання худоби.

Однак, в порушення вимог земельного законодавства та умов цих договорів, земельні ділянки використовувались не за цільовим призначенням — на них вирощувалась сільськогосподарська культура (кукурудза), тобто здійснювалось товарне сільськогосподарське виробництво.

Такі незаконні дії землекористувачів призводять по-перше, до погіршення якості ґрунтів та виснаження земель, по-друге, до значних втрат бюджетів, оскільки орендна плата за використання пасовищ в 4-5 разів менша, ніж за землі, надані для ведення товарного сільгоспвиробництва.

Водночас, посадовими особами органу контролю понад двох років заходи до розірвання спірних договорів та повернення земельних ділянок не вживались.

З метою усунення цих порушень та захисту інтересів держави Первомайською окружною прокуратурою до суду пред’явлено 2 позови про дострокове розірвання договорів оренди землі та повернення ділянок державі.

Наразі судом відкрито провадження у справах.

Раніше повідомлялося, що в Березанському районі у ветерана війни на Сході України намагаються відібрати земельну ділянку на березі моря.