Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

У грудні Україна має отримати перший французький патрульний катер для МВС

26 июня, 2021 15 :46

Восени випробують перший з 20-ти патрульних катерів для Держприкордонслужби, які будує Французька компанія ОСЕА.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у Facebook.

Усього до 2024 року мають побудувати 20 кораблів цієї серії.

«Кораблі вже у виробництві. У жовтні цього року перший корабель буде спущено на воду для приймання і випробувань. Усього до 2024 року ми отримаємо 20 кораблів цієї серії — спільного французько-українського виробництва», — написав Аваков.

Довжина катера — 32 метра, швидкість — понад 30 вузлів, дальність ходу — 1200 морських миль, автономність — 7-10 діб. Всі кораблі буде оснащено RIB-човном харківського виробництва.

Перший патрульний катер Ocea очікується в Україні у грудні 2021 року, ще 9 — протягом 2022 році, а решта десять — у 2023 році. П’ять із них буде виготовлено на миколаївській верфі «Нібулон».

Контракт передбачає підготовку 240 членів екіпажу і 120 техніків, а також створення баз обслуговування в Україні.

Нагадаємо, що 22 липня 2020 року, у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу Нібулон було розпочато реалізацію урядового проєкту щодо будівництва патрульних катерів.

За умовами рамкової міжурядової угоди підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Угода була ратифікована Верховною Радою України 4 березня 2020 року. Вона передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва катерів на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство Нібулон. Воно збудує кожне четверте з двадцяти – тобто загалом п‘ять суден проекту FPB 98 MKI. Це маневрений патрульний катер довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль і має малу осадку для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп