МФК «Миколаїв» отримує половину від того, що витрачається на всі спортшколи міста, — Бондаренко

27 июня, 2021 12 :47

В Управлінні у справах фізичної культури і спорту Миколєва спростували заяву керівництва МФК «Миколаїв» щодо відсутності фінансування.

Офіційне звернення опубліковано у Facebook.

Повідомляється, що у 2021 році з міського бюджету Миколаєва громадській організації МФК «Миколаїв» виділили 6 мільйонів 255 тисяч гривень і це майде половина від усього бюджету.

На сьогоднішній день управління спорту фінансує 16 спортивних шкіл. На придбання обладнання, спортивного інвентарю, проведення спортивних заходів в бюджеті передбачено 13 мільйонів 690 тисяч.

«Фактично, сьогодні МФК «Миколаїв» отримує суму, яка порівнюється з половиною того, що ми витрачаємо на всі спортивні школи нашого міста. Це при тому, що МФК — громадський союз, а не комунальне підприємство»- прокоментувала ситуацію начальник управління Ірина Бондаренко.

Крім того, 15 березня 2021 року комунальна установа «Центральний міський стадіон» і громадська спілка «Муніципальний футбольний клуб «Миколаїв» підписали договір, згідно з яким МФК зобов’язується оплачувати оренду поля стадіону і офісних приміщень на загальну суму 232 тисячі гривень.

В зверненні повідомляється, що раніше МФК платив за оренду символічну суму — 1 гривню. Але в 2019 році Президентом України Володимиром Зеленським був підписаний Закон «Про оренду державного та комунального майна» №157-IX, який забороняє подібні відносини і передбачає чітку процедуру здачі в оренду державного та комунального майна.

«Підписання договору — не наша примха. Це закон, який ми зобов’язані виконувати. Зазначу, що ми підписали договір на мінімально можливу суму», — заявив директор Центрального міського стадіону Володимир Коссе.

Також в Управлінні у справах фізичної культури і спорту Миколєва зазначили, що МФК заборгував за оренду стадіону 40,3 тисячі гривень

Нагадаємо, що МФК «Миколаїв» прийняв рішення понизитися у класі, тобто перейти з Першої ліги в другу. Причиною цього рішення назвали відсутність фінансування, особливо з міського бюджету.