Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Китайське космічне управління опублікувало нові світлини й відео з Марсу, зроблені марсоходом Zhurong

28 июня, 2021 23 :51

Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало нові відеозаписи та зображення зонда Tianwen-1, що приземлився на Марсі та досліджує цю планету.

Фотографії поширило CNSA, пише Xinhuanet.

На відео видно, як зонд розгортає парашут та спускається на марсіанську поверхню, а його марсохід Zhurong від’їжджає від своєї платформи та рухається поверхнею планети.

На оприлюднених світлинах показані краєвиди Марсу та сліди колій, залишені ровером.

У Китайському космічному агентстві заявили, що орбітальний апарат і марсохід перебувають у хорошому робочому стані та безпечно передають інформацію з Марсу.

Zhurong — це перший марсохід, повністю розроблений Китаєм. Він прибув на Червону планету на борту орбітальної станції Tianwen-1. Зонд Zhurong запустили на Марс 23 липня 2020-го, і вже 10 лютого він успішно вийшов на орбіту планети. Упродовж трьох місяців апарат обстежував орбіту та готувався до плавної посадки. Таким чином Китай став третьою країною після США і СРСР, що доставила марсохід на Червону планету.

Станом на ранок 27 червня зонд Tianwen-1 провів навколо планети 338 днів, а відстань до Землі становить приблизно 360 мільйонів км. Марсохід Zhurong вже відпрацював на Марсі 42 марсіанських дні та загалом проїхав 236 метрів.

Джерело: Громадське