Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Жителів Індії, вакцинованих AstraZeneca, не пускають до Європи, — Reuters

29 июня, 2021 11 :27

У індійців, які отримали щеплення вакциною AstraZeneca, випущеної Інститутом сироватки Індії, виникають проблеми з поїздками до Євросоюзу. Про це повідомив генеральний директор Інституту сироватки Індії Адар Пунавалла.

Про це із посиланням на Reuters пише РБК-Україна.

За словами Пунавалла, він намагається вирішити цю проблему на найвищому рівні, оскільки жителі Індії не можуть потрапити до Євросоюзу, тому що були вакциновані Covishield.

«Я підняв це питання на найвищому рівні і сподіваюся вирішити це питання найближчим часом, як з регулюючими органами, так і на дипломатичному рівні з країнами», — написав Пунавалла в Twitter.

Програма паспортів вакцинації Європейського Союзу дозволяє людям вільно переміщатися всередині блоку з 1 липня, вони вакциновані однією з чотирьох вакцин західного виробництва.

Хоча вакцина AstraZeneca і належить до тих вакцин, які визнані в Євросоюзі, це не поширюється на індійську версію Covishield, яку виготовили в Інституті сироватки Індії. Там визнають вакцину AstraZeneca, відому як Vaxzevria. Крім Vaxzevria безпечними в Європі вважають вакцини Moderna, Pfizer від BioNTech і Johnson & Johnson.

Міністерство закордонних справ Індії порушило питання про невизнання Covishield Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).

В EMA повідомили виданню, що єдиною вакциною від Covid-19 від AstraZeneca, щодо якої була подана і оцінена заявка на отримання дозволу на продаж, яка привела до її дозволу, була вакцина Vaxzevria.

Covishield нині не має дозволу на продаж в ЄС, хоча може використовувати виробничу технологію, аналогічну Vaxzevria.

«Якщо ми отримаємо заявку на отримання дозволу на продаж Covishield або будуть схвалені будь-які зміни в затверджених виробничих майданчиках для Vaxzevria, ми повідомимо про це», — заявили в EMA.

На веб-сайті Європейської комісії зазначено, що вакцини, які отримали дозвіл на продаж в масштабах ЄС, повинні прийматися для отримання сертифіката, в той час як держави-члени можуть також приймати вакцини, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

ВООЗ внесла Covishield і вакцини Sinopharm і Sinovac в список для використання в надзвичайних ситуаціях.

Нагадаємо, згідно з даними МОЗ, за останню добу в Україні коронавірусом інфікувалися 182 людини.