На трасі Н-14 на Миколаївщині розпочали укладку важкого цементобетону

29 июня, 2021 16 :48

Капітальний ремонт 8-ми кілометрової ділянки дороги у напрямку Кропивницького вийшов на новий етап. Від межі з Кіровоградською областю розпочались роботи із влаштування важкого цементобетону, завтовшки 26 сантиметрів.

Про це повідомляє Миколаївська обласна державна адміністарція.

Це фінішний шар дорожнього одягу бетонної дороги Н-14. Перед його влаштуванням проводиться стабілізація основи земляного полотна негашеним вапном та цементом для досягнення необхідного модуля пружності. Також посилюється основа, шляхом влаштування шару відсіву та пісного бетону.

Цементобетонна суміш виготовляється на сучасному заводі, який розташований неподалік ділянки капремонту – у селі Возсіятське. Якість бетону перевіряється атестованою лабораторією на заводі, а також безпосередньо перед укладанням на дорозі.

Бетонне покриття здатне витримувати значно більші навантаження, ніж асфальтобетонне. Це особливо актуально у південному регіоні, де акумулюється велика кількість великовагового транспорту, що прямують з усіх куточків України до морських портів Миколаївщини.

Раніше повідомлялося, що ремонт 8-ми кілометрової ділянки дороги у напрямку Кропивницького виконується у цілодобовому режимі завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».