Експосадовці Держгеокадастру незаконно виділили 14 га землі у ландшафтному парку «Приінгульский» для сільського господарства

29 июня, 2021 17 :16

Миколаївською обласною прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з районних відділів ГУ  Держгеокадастру у Миколаївській області та колишнього в.о. начальника ГУ  Держгеокадастру у Миколаївській області за фактом незаконного відчуження земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні регіонального ландшафтного парку «Приінгульський» та відносяться до земель природно-заповідного фонду  (ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України).

Про це повідомляє пресслужба прокуратури.

За даними слідства, посадовці, використовуючи своє службове становище, всупереч інтересам служби допомогли незаконно отримати особам у власність 14 га землі у регіональному ландшафтному парку «Приінгульский»  для ведення особистого селянського господарства. За це посадовці отримали хабар.

Вказані особи, нехтуючи погодженням Кабміну та Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОДА, не перевірили відповідність вимогам чинного земельного законодавства України надані проекти землеустрою та прийняли управлінські рішення, які стали підставою для передачі земель природно-заповідного фонду у приватну власність.

Такі дії посадовців призвели до вибуття з державної власності земельних ділянок природно-заповідного фонду, що  завдало тяжких наслідків інтересам держави на загальну суму  понад 1 млн грн.

За вчинене їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до шести років.

Нагадаємо, що у регіональному ландшафтному парку «Приінгульський» організувли веломаршрут на 55 кілометрів навколо найцікавіших локацій.