Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Верховна Рада посилила відповідальність за неподання е-декларацій

29 июня, 2021 18 :34

У вівторок, 29 червня, 315 народних депутатів ухвалили законопроект №4651 про повернення в’язниці за брехню у деклараціях з пропозиціями президента Володимира Зеленського.

Про це стало відомо під час засідання ВР.

Слід нагадати, що раніше  голова держави наклав вето на цей документ.

Наразі з закону виключили суперечливе положення, згідно з яким відомості про об’єкти декларування, які перебувають у володінні або користуванні члена сім’ї декларанта, зазначаються лише у разі, якщо член сім’ї подав такі відомості суб’єкту декларування у будь-якому вигляді.

Зеленський підкреслював, що ця норма дозволила б переписувати дорогі машини, квартири, наприклад, на члена сім’ї, який нібито відмовиться надати декларанту документи про це майно. І дозволить уникнути кримінальної відповідальності.

Окрім цього, Зеленський запропонував посилити відповідальність за умисне неподання  е-декларації. Відтак, подібні дії будуть каратися:

  • штрафом від 2500 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
  • громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин,
  • обмеженням волі на строк до двох років чи позбавленням волі строком на один рік з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Раніше повідомлялося, що депутатка обласної ради від фракції «Європейська солідарність» Людмила Самчинська за минулий рік отримала більше мільйона гривень доходів. Окрім фінансових дивідендів, у Самчинської значний перелік нерухомості.

Окрім цього, дохід керівника Окружної прокуратури міста Миколаєва Євгена Рябого і його дружини Людмили за 202 рік склав понад півмільйона гривень.