Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

«Робимо все, щоб там не було написано «МАЗ»: Луков про проблеми зі закупівлею лізингових тролейбусів та автобусів до Миколаєва

30 июня, 2021 11 :52

Через складні політичні відносити між Україною та Республікою Білорусь Миколаїв разом зі європейськими партнерами на деякий час «поставили на паузу» процедуру закупівлю нових лізингових автобусів та тролейбусів до міста.

Про це під час брифінгу розповів перший заступник мера Миколаєва Віталій Луков, повідомляє кореспондент MyCity.

За його словами, сама тендерна документація була прописана таким чином, що деяку перевагу отримував транспорт саме білоруського виробника. Але після значного погіршення відносин між країнами, європейські інвестори вирішили на кілька тижнів призупинити процедуру визначення переможця тендеру.

«Що стосується нашого тролейбусного парку – ми вже раділи, що все добре і ми виходимо на фінішну пряму, вже були погодження певні… Але зараз прийшла ситуація з Білоруссю, на жаль, раніше урядом Білорусі були створені – при якійсь холоднокровності наших структур – умови, що білоруські товари, як автобуси чи тролейбуси мали переваги навіть перед тими, які створювались в Україні. Була певна політика Білорусі про підтримку свого виробника в цінах з тією ж якістю саме вони вигравали. Зараз є певна політична криза між нашими державами. […] Ми маємо певну паузу (у процедурі закупівлі – прим. кор.), оскільки наші європейські партнери зробили невеличку паузу щодо підписання договорів по виготовленню тролейбусів для Миколаєва, оскільки тендерні умови, які, до речі, виписуються при погодженні з партнерами, банками європейськими або світовими, вони виписані так, що ми бачимо, що є ризики увійти в такі політично-економічні тупикові речі, з яких буде складно вийти. Тому краще тиждень-два зробити паузу, розібратись, а уже далі рухатись», — розповів Луков.

Уже після брифінгу Луков розповів MyCity, що Миколаїв зараз намагається всіляко зробити так, щоб на автобусах не було напису «МАЗ», тобто, щоб не було будь-якого політичного підтексту.

«Ми зараз намагаємось зробити так, яким би автобус не був, щоб там не було написано «МАЗ», і щоб це пройшло. Наша задача – отримати транспорт, бо це для нас дуже дорого коштуватиме, якщо ми почнемо гратися в політику. Ми зараз шукаємо варіанти, щоб узгодити з європейськими банками, і до нас ніхто не причепився», — додав перший заступник.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що міськрада Миколаєва оголосила запрошення на участь у тендері стосовно закупівлі нових автобусів. Кошти місту в кредит виділить Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Раніше повідомлялось, що за 4,5 млн євро місто повинно отримати 50 низькопідлогових автобусів, подібних до «зелених», що зараз курсують містом.

Також тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував, що Миколаїв отримає за кредитні кошти 40 автобусів.

Як відомо, ситуація між Україною та Білоруссю загострилася після 23 травня, коли Білорусь підняла в у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич.Це обурило низку країн ЄС.

Пізніше у Верховній Раді зареєстровали законопроект, яким пропонується призвати світових лідерів визнати режим Лукашенко загрозою міжнародній безпеці. Українські нардепа планують звернутися в ООН, Єврокомісію, ПАСЄ, НАТО та ОБСЄ.