Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Рада перейменувала селище в Донецькій області на Нью-Йорк, і це його історична назва

1 июля, 2021 19 :32

Верховна Рада прийняла постанову про перейменування селища міського типу Новгородське у Бахмутському районі Донецької області на Нью-Йорк.

За таку пропозицію проголосував 301 народний депутат.

Як пише видання «Громадське», До Верховної Ради щодо перейменування Новгородського звернулася Донецька обласна військово-цивільна адміністрація.

Український інститут національної пам’яті підтримав таке рішення, а також зазначив, що у 1951 році перейменування селища на Новгородське «було продиктоване політико-ідеологічними міркуваннями комуністичної партії». До того часу селище було саме Нью-Йорком.

Перейменування населеного пункту також підтримали місцева селищна рада, військово-цивільна адміністрація міста Торецьк (селище розташоване у Торецькому районі) та профільний комітет Верховної Ради.

Селище Нью-Йорк заснували у 1892 році німці-меноніти. Проєкт про повернення селищу історичної назви лежав у Верховній Раді з 2016 року, однак до його розгляду так і не дійшли.

Селище міського типу Новгородське входить до складу Торецької міської територіальної громади і перебуває на відстані 42 км від районного центру міста Бахмут.

Фільм про селище видання «НВ«: