Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Поліція передала до суду справу щодо злочинної групи, яка налагодила збут наркотиків у колонію Вознесенська

2 июля, 2021 11 :55

Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів (детективи) Слідчого управління ГУНП в Миколаївській області за оперативного супроводження співробітників Управління стратегічних розслідувань ДСР НПУ та під процесуальним керівництвом миколаївської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно злочинного угруповання мешканців Вознесенська, які організували постачання та збут наркотиків у виправній колонії на Миколаївщині.

Про це повідомлє пресслужба поліції.

Відомо, що злочинну діяльність фігурантів координував 27-річний мешканець Вознесенська, який наразі відбуває покарання у місцях позбавлення волі за вчинення особливо тяжкого злочину, та позиціонує себе як «смотрящий» за виправною колонією, здійснюючи контроль та злочинний вплив на засуджених.

Досудовим слідством було встановлено, що організатор залучив до злочинної діяльності щонайменше трьох мешканців Вознесенська, віком від 26-ти до 40-ка років. Фігуранти на волі виконували вказівки координатора: пакували та доправляли на територію установи заборонені посилки, перекидаючи наркотичні речовини через огорожу колонії. А організатор, який позиціонує себе як «смотрящий» за виправною установою, отримавши пакунок, особисто розфасовував та збував наркотичні речовини серед ув’язнених.

Відповідальним за передачу наркотиків у колонію був 35-річний чоловік. Слідчі затримали його 12 лютого 2021 року в порядку ст. 208 КПК України.

29 червня слідчі Слідчого управління ГУНП за процесуального керівництва прокуратури завершили розслідування по кримінальному провадженні щодо придбання та розповсюдження особливо небезпечних наркотичних засобів, психотропних речовин у місцях позбавлення волі (ч. 3 ст. 307 КК України) та відносно організатора угрупування за фактом умисного поширення в суспільстві злочинного впливу, за відсутності ознак зазначених у частині п’ятій статті 255 КК України, вчиненому в установах виконання покарань ( ч. 2 ст. 255-1 КК України).

Нині слідчі направили кримінальне провадження до прокуратури. Тепер суд вирішуватиме долю фігурантів.

Відповідно до санкції інкримінованих статей чоловікам загрожує ув’язнення на строк до п’ятнадцяти років із конфіскацією майна.