Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Приниження жінок-військовослужбовців: у ВР виступили проти того, щоб жінки на параді крокували на підборах

2 июля, 2021 15 :31

У Верховній Раді назвали приниженням ініціативу Міноборони щодо того, щоб на параді до Дня Незалежності Україні жінки-військовослужбовці крокували на підборах.

Таку заяву зробила заступник голови ВР Олена Кондратюк на засідання парламенту у п’ятницю, 2 липня, передає УНН.

За її словами, це суперечить нормам рівних прав чоловіків і жінок в армії.

«Стаття 24 конституції України чітко говорить про рівні права та можливості чоловіків і жінок. Ми багато говорили про повагу до армії. Ми знаємо і розуміємо, що й в збройних силах повинні з повагою ставитися до жінок військових. Ми дуже довго йшли до забезпечення рівних прав і можливостей жінок-військових… І як можна спаплюжити цю просту ідею-натхнення. Це провести парад військовий до 30-річчя Незалежності де військові-жінки повинні крокувати на підборах. Цей лютий треш, вибачте, ми побачили на сайті Міністерства оборони. Пане міністре оборони, ви так наближаєте нашу армію до стандартів НАТО? Вважайте це нашим відкритим зверненням провести розслідування і доповісти суспільству хто прийняв таке рішення? Відзвітувати скільки коштів було витрачено на закупівлю цього взуття з наших податків і хто понесе матеріальну відповідальність? Публічно вибачитися за таке приниження перед армією і ветеранками», — заявила Кондратюк.

Вона нагадала, що завдяки змінам останніх років в збройних силах служить понад 31 тисяча жінок, з них понад 4100 є офіцерками. Статус учасниці бойових дій отримали понад 13,5 тисяч жінок.

Її заяву підтримала частина жінок-нардепів. Дехто з них навіть виставив на трибуну парламенту туфлі на підборах.

Відомо, що 24 серпня на Хрещатику відбудеться військовий парад, присвячений 30-річчю Незалежності України. Разом із іншими підрозділами головною вулицею столиці крокуватиме жіноча «коробка» військовослужбовиць ЗСУ. Як повідомили у Міноборони, курсантки на параді йтимуть новим стройовим кроком — ногу підніматимуть нижче. І крокуватимуть на підборах.

Раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів планує витратити на святкування 30-ї річниці Незалежності України 5 423,2 мільйона гривень.

Крім цього, до 30-ї річниці Незалежності України було розроблено єдину візуальну символіку свята. Для кожного регіону було створено свій унікальний логотип.