Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Мінекології відмовило «Енергоатому», який просив підняти рівень води Олександрівського водосховища до позначки 20,7 м

3 июля, 2021 16 :14

Міністерство захисту навколишнього середовища та природних ресурсів відповіло відмовою підприємству «НАЕК «Енергоатом», яке просило дозволу підняти рівень Олександрівського водосховища. Як відомо, у разі підняття рівня води затопленим би виявився острів «Гардовий», що має козацьке минуле.

Нагадаємо, «Енергоатом» просив підняти рівень води у водосховищі до рівня 20,7 м, а зараз рівень становить 16 м. У Мінекології підрахували, що підняття рівня до нової відмітки спричинить додаткове затоплення 54 га суші.

Також у міністерстві повідомили, що заявник – «Енергоатом» — не подав вичерпний перелік документів для узгодження питання. Наприклад, Мінекології не отримало звіт з оцінки впливу на довкілля, оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля тощо.

«Відмовляємо у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля Державному підприємству «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» планованої діяльності із «Завершення будівництва Ташлицької ГАЕС у складі гідроагрегатів №№3-6 з поетапним підвищенням нормального підпірного рівня (НПР) Олександрівського водосховища на р. Південний Буг до позначки +20,7 м» у зв’язку із поданням суб’єктом господарювання неповного пакету документів», — йдеться у висновку міністерства.

Нагадаємо, що для завершення будівництва Ташлицької ГАЕС необхідно підняти рівень води в Олександрівському водосховищі. Це, в свою чергу, приведе до затоплення частини територій національного парку Бузький Гард. Миколаївські активісти та небайдужі мешканці проти цього.

Раніше повідомлялося, що активісти та ветерани ООС/АТО прикували себе ланцюгами на Гардовому острові, щоби звернути увагу на ризик затоплення частини Національного природнього парку «Бузький Гард» в разі підняття води в Олександрівському водосховищі.