Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Норвезька компанія Scatec Solar запустила на Миколаївщині сонячну електростанцію потужністю 148 МВт

4 июля, 2021 19 :10

Норвезька компанія Scatec Solar підключила до мережі і ввела в промислову експлуатацію сонячну електростанцію Прогресівка в Миколаївській області потужністю 148 МВт. Це четверта і найпотужніша сонячна електростанція, запущена компанією в Україні.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

СЕС «Прогресівка» здатна виробляти 184 ГВт-год електроенергії на рік, що достатньо для забезпечення 76 000 домогосподарств та призведе до зменшення викидів парникових газів на 70 000 тон, зазначили в компанії. Розрахунковий термін експлуатації СЕС Прогресівка — більше 30 років.

Зазначимо, що у червні поточного був запущений проект СЕС «Чиста енергія» в Черкаській області потужністю 25 МВт. У січні Scatec спільно з голландською FMO підключили до мережі СЕС в Кам’янці потужністю 32 МВт. До цього норвезька компанія побудувала і експлуатує СЕС поблизу Богуслава, Київської області, потужністю 54 МВт. Також Scatec готує до запуску першу чергу СЕС в Чигирині (Черкаська обл.) потужністю 40 МВт.

Scatec Solar працює в Україні з 2017 року. Компанія має понад 3,5 ГВт ВДЕ-генерації в експлуатації і на стадії будівництва на чотирьох континентах. До 2025 року вона планує досягти показника в 15 ГВт для СЕС і ВЕС, що вже працюють та будуються. Штаб-квартира Scatec знаходиться в Осло, найбільші акціонери: Equinor ASA (раніше Statoil) — 13,08%, Scatec Innovation AS — 12,26%, та Folketrygdfondet — 8,97%.