Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Надмірні дощі загрожують врожаю на Миколаївщині

5 июля, 2021 19 :50

На полях Миколаївщини та Одещини через чималі зливи та пориви вітру спостерігається полеглість врожаю.

Про це в програмі «Сьогодні. Головне» під час телемосту говорили експерти у студіях UA:Миколаїв та UA:Одеса.

Надія Іванова, голова постійної комісії Миколаївської обласної ради з питань аграрної політики, землекористування, розвитку села та продовольчої безпеки та також директорка фермерського господарства, сказала, що певні складнощі внаслідок тривалих дощів вже спостерігаються – техніка рухається полями повільніше, ніж зазвичай.

«Сподівання всі – якщо не буде катаклізмів погодних – на цей рік дуже великі в аграріїв Миколаївщини. Ті, хто добре попрацював і захистив рослини від хвороб, вони зараз мають великі очікування. Так, спостерігається подекуди полеглість, будуть проблеми. Але, якщо зерно є – зрозуміло, що це буде повільніше, що треба більше техніки», – сказала Надія Іванова.

Говорячи про наслідки рясних дощів, доцент кафедри економічної теорії та суспільних наук Миколаївського національного аграрного університету Андрій Зінченко розповів, що особисто бачив 2004 року у Баштанському районі, як комбайни після дощу загрузали у полі та не могли рухатися.

«Тоді велика частина врожаю так і залишилася в полі. Маю дуже велику надію, що ми зможемо цього оминути в цьому році. Тому що такий досвід у Миколаївській області, на жаль, вже є. І фактично це може звести нанівець усі ті зусилля, які передували цій кампанії, і той позитивний бік дощів, які були у травні», – розповів Олександр Зінченко.