Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

В Україні офіційно зареєстрували вакцину від коронавірусу Johnson & Johnson

5 июля, 2021 17 :35

Міністерство охорони здоров’я 2 липня зареєструвало в Україні вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти коронавірусу для екстреного медичного застосування.

Про це 5 липня повідомила пресслужба МОЗ.

«2 липня 2021 року Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину Janssen (Johnson & Johnson) проти COVID-19 для екстреного медичного застосування», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Janssen — це векторна вакцина, розроблена фірмою Janssen, якою володіє компанія Johnson & Johnson:

  • вакцина містить знешкоджений аденовірус людини, в який вмонтовано ДНК, що кодує шипоподібний білок вірусу SARS-CoV-2;
  • потребує температури зберігання від +2 до +8 С;
  • для повної імунізації достатньо однієї дози;
  • вакцина дозволена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали США, Велика Британія, Європейський Союз, Швейцарія, Канада та багато інших країн.

У МОЗ також нагадали, що в Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.

«Раніше в Україну завезли 500 доз вакцини Janssen з дотриманням порядку ввезення незареєстрованих лікарських засобів для вакцинації працівників приватної компанії, яка оплатила її вартість, організувала доставку та забезпечила дотримання температурного режиму», — зазначили у міністерстві.

Там додали, що співробітники цієї компанії працюють на Алясці у сфері рибальства і мали вакцинуватися сертифікованою у США вакциною для того, «щоб їх пустили в цю країну».

Що відомо про вакцину Johnson & Johnson

Вакцина Johnson & Johnson – векторна вакцина проти коронавірусу, яка має подібний принцип дії із вакциною AstraZeneca і розроблений на основі звичайного вірусу застуди. Його імунна відповідь викликається через концентрацію на спайкових білках на поверхні вірусу.

Розробники заявляють про ефективність 66% і захист від важкої форми коронавірусу 85%. Водночас у ВООЗ зазначають, що встановлена ефективність захисту від тяжкого перебігу хвороби та потреби в госпіталізації, забезпечується вакциною Janssen Ad26.CoV2.S після закінчення 28 днів після щеплення, становить 85,4%. В ході клінічних досліджень ефективність захисту від помірних і важких симптомів хвороби в результаті інфікування SARS-CoV-2, що забезпечується однією дозою вакцини Janssen Ad26.COV2.S, оцінювалася на рівні 66,9%.

У ВООЗ зазначають, що вакцину Johnson & Johnson можна застосовувати особам, які раніше перехворіли на COVID-19. При цьому вони можуть за бажанням відкласти щеплення від COVID-19 на термін, що становить до шести місяців з часу зараження коронавірусом.

Дана вакцина може бути також запропонована жінкам у період грудного вигодовування. Водночас вагітність підвищує ризик важкого перебігу COVID-19, проте для оцінки безпеки вакцини у період вагітності є вкрай мало даних. Вагітні жінки можуть щепитися в тому випадку, якщо переваги вакцинації під час вагітності переважують потенційні ризики.

Вакцинація протипоказана особам, які мають в анамнезі анафілактичну реакцію на будь-який з компонентів вакцини. Особам з температурою тіла вище 38,5°С слід відкласти вакцинацію до тих пір, поки не пройде лихоманка. Вакциною не рекомендується робити щеплення осіб у віці молодше 18 років.