Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Миколаївців попереджають про можливість пориву повітряних ліній

6 июля, 2021 13 :12

За даними метеостанцій Миколаївського обласного центру гідрометеорології, протягом декількох днів на території Миколаївської області будуть спостерігатися грози, місцями град та сильний вітер 15-20 м/с , тому зростає небезпека пориву проводів повітряних ліній.

Про це повідомляє АТ «Миколаївобленерго».

Нажаль останнім часом по Україні зростає тенденція смертельних випадків від неправильного поводження з обірваними електродротами . Тому миколаївців наполегливо просять дотримуватися наступних правил електробезпеки поблизу енергооб’єктів:

  • не наближайтесь до обірваних дротів ближче, ніж на 8 метрів. Навіть якщо проводи не під напругою, залишається небезпека ураження електричним струмом;
  • категорично забороняється підніматися на опори електропередачі, на електроустаткування трансформаторних підстанцій та намагатися самотужки лагодити пошкоджене обладнання;
  • не намагайтесь самостійно відновити електропостачання. Роботи з його відновлення повинні виконувати лише фахівці енергокомпанії;
  • не дозволяйте дітям наближатися до охоронних зон ліній електропередач та інших електроустановок;
  • смертельно небезпечно перебувати біля повітряних і кабельних ліній електропередач під час грози;
  • не рибальте і не відпочивайте в охоронній зоні ліній електропередач, щоб уникнути надзвичайної ситуації за умови погіршення погодних умов;

При виявленні провисаючого або обірваного проводу, чи інших пошкоджень електричного обладнання, необхідно негайно повідомити про пошкодження в Кол-центр АТ «Миколаївобленерго» за телефонами:

  • 0931703079
  • 0676904009
  • 0512530661
  • 0800504001 (безкоштовно)

Якщо ви стали свідком ураження струмом іншої людини не панікуйте, зазначають в Миколаївобленерго. Слід діяти уважно та послідовно.

Першочергово необхідно вжити заходів для негайного припинення контакту потерпілого з об’єктами, що проводять струм. Щоб уникнути ризику електричного удару, не можна торкатися до ураженої струмом людини руками до тих пір, поки не буде відключений струм. Використовуючи сухі дерев’яні або інші струмонепровідні предмети, слід відсунути потерпілого від джерела енергії (краще, щоб ноги людини, яка надає допомогу були ізольовані гумовим взуттям), нагадують в «Миколаївобленерго». Також слід терміново викликати швидку.

При наявності відповідних знань та навичок потерпілому слід надати домедичну допомогу.  При наданні першої допомоги потерпілому важлива кожна хвилина.

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві у дворі за адерсою проспект Центральний, 8, впало дерево, ймовірно, на автомобіль.