Refresh

This website mycity.mk.ua/ is currently offline. Cloudflare's Always Online™ shows a snapshot of this web page from the Internet Archive's Wayback Machine. To check for the live version, click Refresh.

Через санкції ЄС відносно Білорусі Миколаєву доведеться оголошувати новий тендер для закупівлі автобусів у лізинг, — Сєнкевич

6 июля, 2021 12 :25

У зв’язку з накладанням з боку Європейського Союзу санкцій відносно Республіки Білорусь, Миколаєву доведеться оголосити новий тендер для закупівлі лізингових автобусів. На попередніх торгах перемогли представники саме білоруських автобусів «МАЗ».

Про це у себе в телеграм-каналі написав Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

За словами мера, це обговорювали під час наради з питань реалізації проекту «Міський громадський транспорт України» за головуванням міністра інфраструктури Олександра Кубракова в Києві.

«Розглянули і ситуацію, що склалась навколо закупівлі нових автобусів для Миколаєва в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком. Переможцем за всіма вимогами тендера виходить представник компанії «МАЗ» в Україні. Однак через санкції, накладені Європейським Союзом на білоруські підприємства, було прийнято рішення оголосити новий тендер і запросити більше учасників», — написав мер.

Нагадаємо, раніше перший заступник мера Віталій Луков говорив MyCity, що місто всіляко намагається зробити так, щоб на нових автобусах не було напису «МАЗ». Усе через санкції проти Білорусі.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що міськрада Миколаєва оголосила запрошення на участь у тендері стосовно закупівлі нових автобусів. Кошти місту в кредит виділить Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Раніше повідомлялось, що за 4,5 млн євро місто повинно отримати 50 низькопідлогових автобусів, подібних до «зелених», що зараз курсують містом.

Також тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував, що Миколаїв отримає за кредитні кошти 40 автобусів.

Як відомо, ситуація між Україною та Білоруссю загострилася після 23 травня, коли Білорусь підняла в у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич.Це обурило низку країн ЄС.

Пізніше у Верховній Раді зареєстровали законопроект, яким пропонується призвати світових лідерів визнати режим Лукашенко загрозою міжнародній безпеці. Українські нардепа планують звернутися в ООН, Єврокомісію, ПАСЄ, НАТО та ОБСЄ.