Планові перевірки на ринках Миколаєва влітку проводити не будуть через діючий карантин

6 июля, 2021 15 :10

Головне управління Держпродспорживслужби в Миколаївській області не проводить планових перевірок ринків на предмет порушень через діючий карантин. У червні 2021 року було проведено лише два позапланових інспектування.

Про це стало відомо у відповіді на запит, яку MyCity надали в Держпродспоживслужбі.

Так, з початку поточного року інспектори Держпродспоживслужби провели 8 позапланових перевірок агропродовольчих ринків, серед яких дві з 1 червня по 5 липня включно. За цей час було виявлено 30  порушень та видано приписи щодо їх усунення.

Через карантинні обмеження, введені Кабінетом Міністрів України, планові заходи із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності не проводяться. Отже, додаткових перевірок ринків на літній період в цьому році не передбачено.

За якістю продуктів на ринку слідкує лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, яка щоденно проводить дослідження та робить необхідні аналізи.

З початку року державні інспектори ветеринарної медицини притягнули до відповідальності усього з початку 2021 року 191 особу за продаж неякісних продуктів, серед яких у червні – 118.

За продукти, які не пройшли перевірку, лабораторія відповідальності не несе. Вона «лягає» на адміністрацію (власника) ринку у вигляді штрафу в розмір 10 мінімальних заробітних плат, і на ФОП – 6 мінімальних заробітних плат (п.1, ч.1, ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин).

За порушення ветеринарно-санітарних правил лабораторія має право накласти на продавця штраф у розмірі до 7 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, і на посадових осіб – у розмірі 17 неоподаткованих мінімумів доходів громадян ( ст. 238 КУпАП).

Продукти, які не відповідають вимогам нормативних документів, можуть бути вилучені з продажу, згідно вимог законодавства.

Раніше порвідомлялося, що в кафе «Кармен» у Вознесенську четверо людей отруїлися під час сімейного свята. У м’ясі з закладу виявили стафілокок, а в рибі – сальмонелу.

Крім цього, дівчина-підліток отруїлася алкоголем та потрапила до лікарні. Продавчиню оштрафували.