Миколаївські активісти пікетували Мінюст та вимагали припинити тиск на екологів, які досліджують шкідливість червоного шламу від МГЗ

6 июля, 2021 16 :50

Миколаївські активісти, які борються за заборону викидів червоного шламу Миколаївським глиноземним заводом 5 липня пікетували Міністерство Юстиції та передали звернення особисто до міністра юстиції України Дениса Малюська.

Про це голова організації «Бузький гард» Ілля Зелінський розповів MyCity.

Активісти переконані, що мінстр юстиції став інструментом тиску на експертів, що встановлювали розмір моральної шкоди завданої ГО «Стоп Шлам». Вони переконані, що він змовився з російським олігархом Олегом Дерипаскою, який є власником МГЗ, та вплинув на призупинення дії свідоцтв експертів Київського науково-дослідницького інституту судових експертиз, що вивчали шкідливість впливу червоного шламу.

«Саме КНДІСЕ із залученням експертів ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва НАМН України» і ДП «Науковий центр превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. академіка Л.І. Медведя МОЗУ» виявила низку небезпечних речовин у відходах червоного шламу ТОВ «МГЗ», які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини, тому розцінюємо це як розправу над науковцями та намагання прикрити дії російського олігарха, що знаходиться під санкціями та судиться з Україною вимагаючи компенсувати йому отримані ним збитки від націоналізації ним прибитого підприємства та впроваджених проти нього санкцій», — заявив Зелінський.

От тези, які активісти передали у зверненні до голови Мінюсту:

  • — Перевірити законність набуття та дотримання процедур переходу права власності до російського олігарха О. Дерипаскою.
  • — Зупинити тиск та розправу над експертами КНДІСЕ та скасувати рішення Дисциплінарної палати Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України від 25 червня 2021 року;
  • — Провести службове розслідування та притягнути до відповідальності тих посадовців Міністерства юстиції України, хто пішов на змову з представниками МГЗ та використав службове становище задля тиску на експертів КНДІСЕ.

Миколаївські активісти занепокоєні можливим розширенням шламосховища МГЗ. Вони вважають, що це може призвести до екологічної катастрофи.

Нагадаємо, нещодавно співробітники науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України проводили експертизу відходів с МГУ. Тоді там виявили небезпечні для людини та навколишнього середовища миш’як, кадмій, ртуть, свинець та інші отруйні речовини.

Депутат міської ради, голова депутатської «екологічної» комісії Олена Нестеренко заявила, що їй невідомо про шкоду червоного шламу з МГЗ. На питання журналіста про відео місцевих активістів, які зафіксували червоний отруйний шлам біля та в бузькому лимані,  відповіла, що це просто відео. Відеоролик начебто треба оформити документально.