Деокупація Криму є головним пріоритетом зовнішньої політики України

6 июля, 2021 15 :33

Деокупація Криму є топ пріоритетом зовнішньої політики України. На цьому наголосила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час свого виступу на Всеукраїнському Форумі «Україна 30. Міжнародна політика».

 «Деокупація Криму є топ пріоритетом зовнішньої політики України. Яким став Крим сьогодні? Найбільш гострі проблеми створені окупаційною російською владою в таких сферах: безпрецедентна мілітаризація, масові порушення прав людини, переслідування релігійних спільнот і ПЦУ, мусульман Криму, порушення норм міжнародного гуманітарного права і зокрема заміщення населення окупованої території громадянами РФ, перетворення Криму та навколишніх вод на свій військовий форпост в Азово-Чорноморському регіоні», — розповіла Джапарова.

Вона зазначила, що Росія постійно збільшує кількість військовослужбовців і техніки в окупованому Криму.

«Нещодавно Кремль пішов ще далі – під виглядом військових навчань на півроку закрив частину Чорного моря, у тому числі у напрямку Керченської протоки для іноземних військових кораблів та державних суден. Крім того, російський президент надав Росгвардії право блокувати акваторії Чорного та Азовського морів. Це дійсно створює суттєві перешкоди для міжнародної навігації, загрожує безпеці та стабільності України в світі та Південно-Східній Європі», — наголосила Джапарова.

Заступниця міністра підкреслила, що Росія активно розбудовує кримську військову інфраструктуру для своєї ядерної зброї, реконструює інфраструктуру сховищ ядерних боєголовок радянських часів. Також вона зазначила, що на півострові вже розміщені потенційні носії ядерної зброї.

Раніше повідомлялося, що український державний телеканал «Дом» показав в одному з відео карту, на якій Крим нібито належить Росії.