72-метровий флагшток, який виготовляють на заводі «Океан», буде важити 30 тонн, — ФОТО

7 июля, 2021 10 :52

Гігантський флагшток висотою 72 метри, який збираються встановити до Дня Незалежності України у миколаївському сквері «Юних героїв», матиме загальну вагу понад 30 тонн. Нагадаємо, виготовляють конструкцію на місцевому судноремонтному заводі «Океан».

Про це пише «Суспільне: Миколаїв».

У цеху над виготовленням флагштока працюють 30 людей. Головний технолог Миколаївського суднобудівного заводу «Океан» Іван Сімутєнков розповів, який вигляд матиме конструкція.

«У середині конструкції флагштока розташовані дві напрямні для кріплення кабелю, який забезпечує живлення загороджувальних вогнів. Плюс система сигналізації, яка там використовується. Це дві забійних секції, тобто ті секції, які потім стикуватимуться між собою на монтажі. Фланці і технологічні болти, які на цей час їх об’єднують. Потім ці секції будуть передані в стапель загальний і зібрані, зварені», – каже головний технолог Іван Сімутєнков.

Також верхній частині флагштока розташовані спеціальні загороджувальні вогні, які запобігають зіткненню літака з конструкцією. Є система блискавкозахисту й розкрутки прапора.

Зазначимо, що зараз ведуться роботи й по підготовці місця для встановлення флагштока. Проте робітники з журналістами розмовляти відмовились.

72-метрова стела з прапором України стане артоб’єктом, який буде видно з будь-якої частини міста. Також реконструюють сквер «Юних героїв». Вартість проекту – майже 18 млн грн.

«На зараз є перша черга – 13,5 млн гривень. Мер міста заявив, що він підтримає цей проект та виділить кошти на благоустрій парку. Тому ми встигаємо до Дня Незалежності відкрити його повністю», – розповів голова Миколаївської ОДА Віталій Кім.

Зазначимо, що ОДА витратила на розробку проекту з реконструкції парку «Юних героїв» та встановлення там найвищої в області 72-метрововї стели для прапору 915,8 тис. гривень. Тендер виграла компанія ТОВ «Урбан Констракт», яка до цього проектувала реконструкцію Соборної площі.

Нагадаємо, що Миколаївська ОДА планує спільно з міськрадою реалізувати проект з реконструкції частини парку «Юних героїв», в рамках якої встановити 72-метрову стелу з державним прапором, щоб арт-об’єкт можна було побачити з усіх боків міста. Загальна вартість робіт — 14 млн грн, 5 млн — з обласного бюджету. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич назвав проект цікавим, але в бюджеті міста немає «зайвих» грошей на його співфінансування.

Але уже пізніше мер сказав, що після перерозподілу знайшли 5 мільйонів гривень на співфінансування реконструкції.