Радіаційний фон в 30-кілометровій зоні біля Южно-Української АЕС в нормі

7 июля, 2021 14 :52

В червні 2021 року радіаційний фон на промисловому майданчику та в 30-кілометровій зоні атомної станції перебував на рівні природних фонових значень, заміряних до пуску АЕС.

Про це повідомляє лабораторія зовнішньої дозиметрії (ЛЗД) цеху радіаційної безпеки ВП «Южно-Українська АЕС».

До пуску першого енергоблока Южно-Української АЕС значення потужності дози були зафіксовані в діапазоні 0,10-0,21 мкЗв/год.

Вимірювання значень контрольованих параметрів, які характеризують радіаційну обстановку на АЕС і в навколишньому середовищі, на Южно-Українській атомній електростанції виконують автоматизована система контролю (АСКРО) та вимірювачі радіаційного фону (ВРФ-02). АСКРО в режимі реального часу збирає інформацію цілодобово.

Зазначається, що фактичні показники викидів і скидів з Южно-Української атомної станції нижчі 1% від встановлених меж. Річна доза населення, яке проживає на межі санітарно-захисної зони, нижча від 0,50 мікрозіверта — це в 20 разів менше дози від годинного перельоту на літаку або в 2000 разів менше однієї флюорографії, яку проходить людина під час медичного огляду.

Нагадаємо, що роботи зі щорічної планової повірки радіаційного фону у населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження Южно-Української АЕС розпочалися 8 червня поточного року.