МВС відкрило доступ до VIN-кодів зареєстрованих в Україні автомобілів

7 июля, 2021 17 :35

Міністерство внутрішніх справ відкрило доступ до бази даних VIN-кодів зареєстрованих в Україні автомобілів.

Про це повідомив міністр цифровий трансформації Михайло Федоров на своєму Telegram-каналі.

«Тепер перевірити авто на вторинному ринку стане простіше, і покупець точно знатиме, яку машину він купує. Власники СТО зможуть бути впевненими в тому, що не мають справи з викраденим автомобілем або ввезеним в Україну нелегально і оформленим «за документами», — написав міністр.

На даний момент у відкритому доступі знаходиться інформація про транспортні засоби, зареєстровані з 1 січня 2021 року. Це понад 820 000 автомобілів. Незабаром інформація про VIN-коди з’явиться і в історичних даних, починаючи з 2013 року, додав міністр.

За його словами, популярні сервіси перевірки автомобілів вже в процесі інтеграції бази даних VIN-кодів в свої системи, і скоро кожен бажаючий зможе перевірити авто за лічені секунди.

Зазначимо, що у VIN-коді зашифрована інформація про виробника, характеристики автомобіля і рік його випуску. Дані VIN-коду дозволяють ідентифікувати кожну машину в світі і отримати базову інформацію про неї, перевірити справжність технічного паспорта, дізнатися точну дату розмитнення авто, точну кількість попередніх власників.

Нагадаємо, що з 15 червня в Україні вступили в дію спрощені правила розмитнення авто з Європи, так званих «євроблях».

Крім цього, за червень 2021 року 8,8 тис нових авто поповнили автопарк України — це на 21% більше, ніж торік.