Миколаїв до кінця року не отримає нові автобуси, але 40 тролейбусів прийдуть і це будуть не «МАЗи», — віцемер Луков

7 июля, 2021 17 :44

Через санкції, які Європейський Союз наклав на Білорусь, Миколаєву доведеться оголошувати новий тендер на закупівлю лізингових автобусів. Справа у тім, що переможцем стала компанія, яка збиралась поставляти до міста автобуси білоруського виробництва «МАЗ». Тепер місто та європейські партнери-кредитори оголосять новий тендер і сама процедура закупівлі займе приблизно півроку.

Про це у коментарі MyCity розповів перший заступник мера Миколаєва Віталій Луков.

На запитання, чи може нове оголошення тендеру означати, що автобусів до кінця року в Миколаєві не буде, як було раніше обіцяно, Луков відповів, що скоріш за все так і буде.

«Якщо всі процедури по-новому проходити, то це десь на півроку, це погано. […] Переноситься все – тендер, який тільки почали. Навіть не був оголошений переможець, а на цьому етапі вже все зупинилось. І ось нам зараз треба почати процедуру. Автобусів, мабуть, так, 90%, що не буде (до кінця 2021 року – прим. кор.)», — сказав Луков.

З іншого боку, чиновник запевнив, що нові низькопідлогові тролейбуси Миколаїв отримає вчасно, серйозно оновивши таким чином парк «Миколаївелектротрансу».

«Але тролейбуси будуть.  У нас буде нормальний плюс до транспорту міста. 40 Тролейбусів зайде», — запевнив Луков.

Заступник також додав, що тролейбуси будуть від українського виробника «Літан» з Дніпра. Мова йде про ТОВ «Торговий дім «Літан», який є генеральним дилером виробництва українських тролейбусів, які складають на заводі «Південмаш», і називаються «Дніпро».

Віталій Луков

Нагадаємо, раніше перший заступник мера Віталій Луков говорив MyCity, що місто всіляко намагається зробити так, щоб на нових автобусах не було напису «МАЗ». Усе через санкції проти Білорусі.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що міськрада Миколаєва оголосила запрошення на участь у тендері стосовно закупівлі нових автобусів. Кошти місту в кредит виділить Європейський інвестиційний банк (ЄІБ). Раніше повідомлялось, що за 4,5 млн євро місто повинно отримати 50 низькопідлогових автобусів, подібних до «зелених», що зараз курсують містом.

Також тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував, що Миколаїв отримає за кредитні кошти 40 автобусів.

Як відомо, ситуація між Україною та Білоруссю загострилася після 23 травня, коли Білорусь підняла в у повітря винищувачі, щоб посадити пасажирський літак, на якому летів один із засновників опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич.Це обурило низку країн ЄС.

Пізніше у Верховній Раді зареєстровали законопроект, яким пропонується призвати світових лідерів визнати режим Лукашенко загрозою міжнародній безпеці. Українські нардепа планують звернутися в ООН, Єврокомісію, ПАСЄ, НАТО та ОБСЄ.