«Підвішена кава»: у Миколаєві відкрили кав’ярню для військовослужбовців

8 июля, 2021 12 :49

У Миколаєві волонтерка Маргарита Кулик та вимушена переселенка з Донецька Оксана Федорова відкрили кав’ярню, щоб допомагати тим, хто пройшов війну.

Про це повідомляє UA:Суспільне.

«Кавова історія» Маргарити Кулик почалася під час Революції Гідності.

«Це було волонтерство на Майдані, коли готувала чай та каву й носили на Інститутську. Це якраз були такі найспекотніші часи, 19-22 лютого. Потім приїхала додому, сама я жила у Новому Бузі, і створила громадську організацію, яка займалася волонтерством, коли почалася війна російсько-українська, почала діяльність як волонтер», — розповіла жінка.

Маргарита збирала речі та продукти для військових та передавала їх на фронт. Сама ж також чекала повернення сина з зони бойових дій. Спілкування з військовослужбовцями надихало на справи.

Кав’ярню в Миколаєві відкрили два місяці тому, поблизу автовокзалу. Для цього Маргарита пройшла навчання у Києві в мережі ветеранського бізнесу Veterano Group.

Війна познайомила Маргариту Кулик з Оксаною Федоровою. Жінки зустрілися на курсах психологічної підтримки дружин учасників АТО. Оксана cім років тому з родиною поїхала з Донецька. Там лишили квартиру та роботу.

Раніше Оксана не мала досвіду ведення бізнесу, усім кавовим тонкощам вчилася у колеги. Проте зараз відчуває себе на своєму місці.

«У кав’ярні мені дуже подобається. Я дійсно полюбила цю справу. Це надає мені задоволення: приготувати каву, отримати компліменти за те, що вона смачна», — говорить Оксана Федорова.

У закладі ввели спеціальні пільги для учасників бойових дій. Зокрема, тут можна «підвісити» каву чи десерт, тобто придбати їх для військовослужбовця. Список «підвішених» позицій розміщують на спеціальному стенді.

«У нас є такі папірці, на яких написано, яка кава є в «підвісах», і якою кавою можна скористатися. Але от, на жаль, чомусь в нас більше підвішують, ніж забирають. Мабуть, дуже скромні дівчата та хлопці. Коли ми розповідаємо, що є така система, вони в основному «підвішують», а не забирають», — додає Маргарита.

Військовослужбовці зі свого боку лишають у кав’ярні подарунки. Зокрема прапор України, привезений зі Сходу, шеврони.

У планах власниць зробити в кав’ярні окремий куточок для військової атрибутики.

Раніше повідомлялося, що в Миколаєві спортсмени та правоохоронці виконали героїчний комплекс Мерфі, аби вшанувати пам’ять загиблих військових.