На околицях Львову археологи виявили срібні моенти I-II століття нашої ери

8 июля, 2021 22 :38

Археологи виявили недалеко від Львова три справжніх срібних монети і один підроблений римський динарій I-II століття нашої ери.

Про це повідомляє Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба».

Знахідку зробили недалеко від села Малі Підліски, де планується будівництво Північної об’їзної дороги.

«Майже дві тисячі років римські монети пролежали в землі в околицях Львова. На трьох срібних динаріях збереглися навіть портрети імператорів Стародавнього Риму. А ось фальшивий динарій сильно потерся », — заявили археологи.

За словами молодшого наукового співробітника «Рятівної археологічної служби» Юрія Ревера, це одні з перших монет, які племена, які жили в ті роки на території України, використовували в якості грошей, а не прикрас. На лицьовій стороні римських динаріїв зображували портрет імператора, а на зворотному — богів або богинь.

Вчений також розповів, що четверту монету не вдалося ідентифікувати, вона погано зберіглася. Її виготовили з міді, але на ній можна було розглянути залишки срібла.

«Як тільки з’явилися перші монети з’явилися люди, які намагалися їх фальсифікувати. Згідно з різними дослідженнями, приблизно 3-5% від справжніх динаріїв виготовлялися субератними, тобто фальшивими, безпосередньо в самих монетних дворах, де повинні карбувати тільки справжні динарії», — додав Ревера.