Жителі Намиву та Корабельного району обурені, що місто планує продати земельні ділянки біля їхніх будинків і знищити зелені зони

8 июля, 2021 14 :02

На сесію Миколаївської міської ради у четвер, 8 липня, прийшли жителі мікрорайону Намив та Корабельного району. Люди просять владу відмінити рішення про продаж ділянок на аукціонах. Зараз ці ділянки є зеленими зонами, проте після продажу зелені зони можуть знищити, а на їхніх місцях побудують багатоповерхові будинки й магазини.

Про передає кореспондент видання MyCity.

Першими звернулись члени ініціативної групи мешканців будинку за адресою вул. Лазурна, 2б, 4, 4а, 6, 6а, 1 та 1а. Люди виступають проти можливого будівництва нового багатоквартирного будинку по вул. Озерна, 1.

Нагадаємо, ще перед сесією представники ініціативної групи пікетували мерію.

«Наші служби вирішили трішки посунутись до будинку №1. Просто під його стіни, і виділити пів гектара ділянку, на якій побудують 16-поверховий будинок – прямо на дорозі, яка веде до наших будинків. Це значить відрізати нас від медичного обслуговування, швидкої, пожежних тощо. Навіть сміттєзбиральні машини будуть шукати дорогу, як до нас заїхати», — заявила представниця жителів Людмила Чудайкіна.

Людмила Чудайкіна

Та ця ділянка не стала єдиною проблемною. З подібним зіткнулись також жителі Корабельного району по проспекту Богоявленський, 10, 10а, 12а, 14, 14а, 16, 16а.

Жителі нагадали, що у травні 2021 року міська рада ухвалила рішення про продаж на аукціонах земельні ділянки за адресами 10, 12, 14 та 16. Через це на місці багатолітніх дерев можуть з’явитись магазини.

«Ці ділянки дотичні до наших дворів і є його частиною. Там розташовані дитячі майданчики, пролягає магістраль ТЕЦ, посаджені дерева. Ми впевнені, що розпорядження суперечить законам України, адже жителів не повідомляли, що буде подібна забудова. Жителі дуже обурені таким рішенням, адже кожен з магазинів, які збираються там будувати по 265 кв. метрів – позаду них будуть сміттєві баки, які притягувати людей без постійного місця проживання, туди під’їжджатимуть авто, де граються наші діти й це може привести до ДТП. Прохання до вас, Олександре Федеровичу: я знаю ваші переконання про зелені зони і МАФи, проти яких ви боритесь і які псують наше місто. Будь ласка, не допустіть вирубку дерев, яким по 60 рік, дозвольте залишити наші двори такими, які вони є зараз», — звернулась жителька, яка назвала себе Мар’яною.

Представниця жителів Корабельного району

Відповідаючи на запитання жителів, міський голова запевнив, що єдина можливість зберегти земельні ділянки – оформлення ОСББ, після чого вже жителі вирішуватимуть долю ділянок. За словами Сєнкевича, лише два будинки створили ОСББ за вказаними адресами по Богоявленському проспекту.

Все ж, мер пообіцяв, що поки що, до вирішення спірних питань, на вказаних ділянках Намиву та Корабельного району нічого будувати не будуть.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що загинули тисячі дерев, висаджені вздовж траси Н-14 два роки тому.