Миколаївська команда ветеранів-атовців «Гард» виборола на «Іграх нескорених» 14 медалей

8 июля, 2021 14 :05

Команда ветеранів Миколаївської області «Гард» на минулих змаганнях у Черкасах «Ігри нескорених: Україна» виборола 14 нагород (10 золотих, 1 срібну та 3 бронзових медалі).

Урочисте нагородження переможців відбулось в Миколаївській міській раді під час чергової сесії Миколаївської міської ради.

Склад Миколаївської команди: Дмитро Олійник, Олег Кравець, Володимир Мотельчук, Михайло Проскурня.

Змагання проходили у 9 дисциплінах: легка атлетика (біг 100м, 400м і 1500м, штовхання ядра, метання диску, стрибки в довжину) паверліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв, витривалість 4 хв) та велоспорт.

Участь приймали представники з 21 області: Київщина — 26 учасників, Львівщина — 7, Черкащина цьогоріч буде представлена 20 ветеранами, Дніпропетровська область — 17, Чернігівська та Рівненська — по 8 учасників, Хмельницька та Миколаївська — по 7 учасників, Волинська та Житомирська — по 6 учасників, Кіровоградська — 5, Одеська, Херсонська, Чернівецька та Сумська — по 2 учасника, із Харківської, Івано-Франківської, Донецької, Вінницької, Запорізької та Полтавської областей по 1 учаснику.

«Ігри Нескорених» (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до «Ігор Нескорених» у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 р. міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.

Мета проєкту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення та соціальної інтеграції. Команда проєкту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.