Не вистачило одного голосу: депутати Миколаєва знову провалили голосування за те, щоб забрати в російської мови статусу «регіональної»

8 июля, 2021 15 :07

Депутати Миколаївської міськради знову провалили голосування про відміну рішення від 2012 року, яким тодішня влада надала російській мові статус «регіональної». Для позитивного результату депутатам не вистачило всього одного голосу.

Про це повідомляє кореспондент видання MyCity.

«Пропоную проголосувати й не ганьбитися Миколаєву далі, як одному з кількох міст, які не можуть скасувати неконституційне рішення. Миколаїв має жити в українському законному полі», — закликав своїх колег депутат від «Європейської солідарності» Станіслав Мартиросов.

Іншу точку зору висловив депутат від ОПЗЖ Максим Невічнаний. Він заявив, що всі миколаївці мислять і в побутовому спілкуванні говорять російською. Звідки у депутата така інформація, невідомо.

Інший член «ОПЗЖ» — Артем Ілюк – запевнив, що «мовний закон» порушує Конституцію України.

Мер Миколаєва Олександр Сєнкевич нагадав, що міська рада ще у 2012 році ухвалила рішення про надання статусу російській мові статусу «регіональної». Але у 2018 році Конституційний суд України признав, що закон часів президентства Віктора Януковича втратило свою чинність. Таким чином міська влада своїм рішенням лише приводить свою нормативну базу до українських стандартів.

У результаті, депутати знову провалили голосування. «За» проголосували 27 депутатів, а для ухвалення потрібно було 28.

Нагадаємо, що депутати Миколаївської міської ради під час чергового засідання сесії у четвер, 20 травня, не змогли скасувати рішення від 2012 року про надання російській мові статусу регіональної.

Зазначимо, що уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь неодноразово закликав депутатів скасувати рішення своїх попередників. Проте раніше питання не виносили на голосування.

Пізніше він навіть звернувся до Генпрокурора Ірини Венедіктової, щоб та через суд скасувала рішення.

Саме рішення про статус російської мови ухвалювали на сесії влітку 2012 року.

Нещодавно Запорізький окружний адмінсуд відмінив рішення про визнання російської мови як регіональної.