В Миколаєві провели вечір-реквієм пам’яті М.Вінграновського та А.Антонюка (ФОТО)

Среда, 24 апреля, 2013 15:23

23 квітня в Науково-педагогічній бібліотеці м. Миколаєва відбувся вечір-реквієм пам’яті М.Вінграновського та А.Антонюка – всесвітньо відомих земляків-шістдесятників, лауреатів Державної премії України імені Т.Г.Шевченка, випускників Первомайської школи №17, яких об’єднувала багаторічна дружба.

У програмі вечора, проведеного в рамках місячника М.Вінграновського, оголошеного Міністерством культури України, продемонстрували фільм «Боже поле Андрія Антонюка» (автор – заслужений журналіст України І.Хоржевська, МОДТРК) з останньої виставки народного художника України А.Антонюка, що відбулася 30 січня 2013 року в Національному музеї імені Тараса Шевченка. Також переглянули фрагмент фільму «Повість полум’яних літ», в якому головну роль Івана Орлюка зіграв учень О.Довженка М.Вінграновський, а також безліч раритетів із колекції миколаївців, якими проілюстровано вечір. Зокрема, Л.Костюк представила загалу рідкісні автографи, чернетки майбутніх віршів М.Вінграновського, які друкувалися в миколаївській обласній газеті «Південна правда» ще на початку 1960-х. Гадаємо, що ці унікальні речі повинні бути вивчені сучасними дослідниками досить уважно.

Художника та поета згадували: голова Миколаївської організації НСПУ, лауреат Шевченківської премії Д.Кремінь, який назвав М.Вінграновського та А.Антонюка найвідомішими українськими митцями, які відкрили світові розмаїття нашого національного мистецтва, а також син всесвітньо відомого митця – художник Д.Антонюк. Цінними стали доповіді академіка І.Старикова, поета Л.Ржепецького, журналістів І.Хоржевської, Т.Даниленко. Улюблені вірші М.Вінграновського читали старшокурсники Миколаївського муніципального академічного коледжу, а також учні Миколаївської ЗОШ №59: найменші читці декламували дитячі вірші поета як українською, в перекладі англійською, а також з використанням інсценізації улюблених творів для малят.

На вечорі-реквіємі також була презентована книга пісень композитора Г.Уліцької на слова М.Вінграновського «Заспіваю твоє ім’я», яка, по суті, є першою збіркою в Україні. Музичний супровід пролунав у виконанні учениці Миколаївської музичної школи №3 Г.Коваленко (викладач – Е.Комар): звучали твори відомого українського композитора М.Скорика.

На завершення зустрічі відомі миколаївці – учасники вечора-реквієму – читали улюблені вірші М.Вінграновського, що стало для багатьох великою несподіванкою. Зокрема, доцент Є.Горбуров, якому до душі – громадянська лірика поета, додав, що до ювілею області ним спільно із його сином-доцентом К.Горбуровим та професором М.Шитюком опубліковано унікальне видання «Слава і гордість Миколаївщини», де вміщені біографії найвідоміших миколаївців у світі. Тож славетні краяни М.Вінграновський та А.Антонюк – також на сторінках цього видання.

Ведучими вечора були директор бібліотеки Т.І.Роскіна і кандидат філологічних наук, депутат облради Т.Д.Кремінь.

ЧИТАЙТЕ: Николаевская творческая элита и депутаты попрощались с народным художником Андреем Антонюком (ФОТО)

Автор: Тарас Кремінь

Фото: Андрей Javdet